Telefon w rejestracji przychodni powinien zostać odebrany „bez zbędnej zwłoki”. Jest orzeczenie sądu

„Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał orzeczenie w sprawie obowiązku zapewnienia pacjentom możliwości telefonicznej rejestracji przez przychodnie” – informuje portal Rynek Zdrowia. – Kierownictwo powinno monitorować obciążenie linii telefonicznych i w razie potrzeby reagować na pojawiające się problemy – komentuje Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał orzeczenie w sprawie obowiązku zapewnienia pacjentom możliwości telefonicznej rejestracji w przychodniach udzielających świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na NFZ.

Rzecznik Praw Pacjenta odbierał wiele sygnałów od osób, które miały problemy w kontakcie z rejestracją przychodni. Chodzi przede wszystkim o brak możliwości dodzwonienia się do placówki.

 

– Samo podanie pacjentom numerów telefonów do przychodni nie wystarczy. Pracownicy rejestracji mają obowiązek na bieżąco odbierać połączenia, zgodnie z harmonogramem czasu pracy w placówce. Kierownictwo przychodni powinno monitorować obciążenie linii telefonicznych i w razie potrzeby  reagować na pojawiające się problemy – tłumaczy portalowi Bartłomiej Chmielowiec. – Można oddelegować do odbierania telefonów pracowników z innych stanowisk, zatrudnić nowy personel, uruchomić dodatkowy numer telefonu dla pacjentów lub też wprowadzić system kolejkowania – dodaje.

Stanowisko RPP potwierdziło orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, według którego placówka medyczna ma obowiązek zapewnić pacjentowi możliwość kontaktu telefonicznego, bez zbędnej zwłoki.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
28 dni temu

Niech przychodnia w Chorzelach zacznie w końcu odbierać telefony.

Wega
Wega
28 dni temu
Reply to  Xyz

Nie tylko w Chorzelach, w przasnyszu nie lepiej odłożone słuchawki po to by nie odbierać. Gdzie są kierownicy przychodni,że nie interesują się, to jest straszne

Ula
Ula
28 dni temu
Reply to  Xyz

I czernice borowe to samo

Amator
Amator
28 dni temu

Zrobić przez neta a tamtym jak się nie chce pracować w pracy, to w Biedrze im będzie lepiej. Na przypadki kiedy ktoś nie da rady przez net, dać komuś outsourcing na przykład praca zdalna dla osoby niepełnosprawnej. Można by wtedy przenieść rejestrację na popołudnie dzień wcześniej.

lll
lll
28 dni temu

Brawo POZ w Szpitalu nigdy nie było problemu z łącznością telefoniczną. Dziękuję

Katarzyba
Katarzyba
28 dni temu
Reply to  lll

Najlepsza przychodnia w mieście

lll
lll
28 dni temu
Reply to  Katarzyba

Oczywiście .

Justyna
Justyna
28 dni temu

I co z tego orzeczenia? Nikt się tym nie przejmie. Telefony nadal będą odłożone w przychodniach, apteki nadal nie będą pełnić dyżurów nocnych i nikt z tym nic nie zrobi.

Imię
Imię
28 dni temu

A czy ktoś kiedyś miał problem z dodzwonieniem się do przychodni prywatnej ?
Pytam bo jak wiadomo socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w kapitalizmie.

Katarzyba
Katarzyba
28 dni temu
Reply to  Imię

Do prywatnej przychodni nie dzwoni tyle osób…. Nie dzwonią pacjenci zamawiający receptę… Pacjent który zamawia np 10 leków zajmuje na linii telefonicznej ok 5 minut to w tym czasie może dzwonić dużo osób którzy chcą się zarejestrować i stwierdzić że odłożone słuchawki…. mimo iż są zajęte…latwo oceniać