Techniki pozycjonowania stron, które pozwalają rozwijać biznes online

Pozycjonowanie stron internetowych opiera się na szeregu działań, których wspólnym celem jest zbudowanie widoczności witryny w wyszukiwarce Google. Poszczególne techniki wykorzystywane w ramach SEO prezentują się nieco inaczej i przydają się w różnych sytuacjach.

 

Optymalizacja strony zgodnie ze wskazówkami wyszukiwarki Google

Podstawową techniką realizowaną w ramach pozycjonowania strony jest optymalizacja serwisu zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki Google. Przede wszystkim należy odpowiednio zadbać o meta dane wszystkich podstron – zwróć uwagę na takie znaczniki jak „title” oraz „description”. Pozwalają one w pewien sposób opisać dany adres URL, co może pomóc robotom indeksującym „zrozumieć” zawartość danej podstrony. Jednocześnie zadbaj o strukturę swojego serwisu, projektując wygodne menu zgodnie z zasadami UX/UI. Warto zaimplementować breadcrumbs (układ nawigacyjny), aby maksymalnie ułatwić poruszanie się po witrynie użytkownikom oraz robotom Google. Równie ważnym elementem optymalizacyjnym jest struktura poszczególnych podstron: zadbaj o to, aby pierwszym nagłówkiem był H1, a w jego treści znajdowało się najważniejsze słowo kluczowe. Kolejne nagłówki numeruj zgodnie z prawidłową kolejnością. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi odczytywanie treści robotom i jest przyjazne dla użytkowników.

Optymalizacja strony to podstawowa technika pozycjonowania. Należy pamiętać, że działania usprawniające witrynę przeprowadza się niemal nieustannie. Jeżeli powstają nowe podstrony lub z jakiegoś powodu usuwasz niektóre z nich (lub wykonujesz inne podobne czynności), nie zapominaj o odpowiednich przekierowaniach. Ważnym elementem każdego serwisu internetowego jest także plik robots.txt, który określa adresy URL niedostępne dla robotów wyszukiwarek. Wskazane podstrony nie będą indeksowane i wyświetlane Google: powinny być nimi landingi do logowania i rejestracji, panele autoryzacyjne oraz koszyk w sklepie internetowym.

 

Systematyczne wyszukiwanie fraz kluczowych i ich pozycjonowanie

W pewnym sensie pozycjonowanie stron jest „studnią bez dna”. Nawet jeżeli Twoja strona internetowa osiąga wysoką pozycję na wiele wartościowych fraz kluczowych, ciągle możesz doskonalić SEO, wyszukując kolejne wyrażenia o wysokim zainteresowaniu wśród odbiorców. Jeśli serwis będzie widoczny na większą liczbę fraz kluczowych, szansa na jeszcze większy ruch organiczny wzrasta. Ważne jest, aby wyselekcjonować odpowiednie słowa, związane bezpośrednio z zawartością witryny oraz zgodne z intencjami użytkowników. Wówczas wygenerowany ruch będzie maksymalnie wartościowy – istnieje więc duża szansa na konwersję.

Wyszukiwanie kolejnych fraz kluczowych oraz ich wykorzystywanie w strategii SEO przydaje się również wśród biznesów lokalnych, które skupiają się na pozyskiwaniu użytkowników z danego regionu. Dla przykładu, pozycjonowanie Katowice może być realizowane przez firmę nie tylko na wyrażenia związane z tym miastem: w bliskiej okolicy znajdują się także Chorzów, Tychy, czy Sosnowiec. Jeżeli potencjalni klienci Twojego biznesu mogą na co dzień mieszkać w tych miejscowościach, pozycjonowanie stron Katowice warto poszerzyć o kolejne lokalizacje, w ten sposób zwiększając widoczność oraz ruch organiczny.

Szukasz pozycjonowania stron w Poznaniu? https://semcore.pl/pozycjonowanie-katowice/

 

Content pruning – dbaj o świeżość i aktualność

Technika nazywana „content pruning” to dosłownie „przycinanie treści”. Dlaczego warto je usuwać, skoro Google ceni wartościowe teksty oraz przekazywaną w nich wartość? Przede wszystkim dbaj o aktualność swoich publikacji. Od jakościowego contentu algorytm wyszukiwarki jeszcze lepiej traktuje treści świeże, aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. To technika, która największą wartość może przynieść w przypadku artykułów z zakresu prawa i przepisów, często także finansów. Jeżeli na Twoim blogu znajduje się tekst z nieaktualną treścią, zastosuj content pruning – usuń lub edytuj przestarzałe fragmenty, zastępując je nowszą wersją. Algorytm Google docenia takie działania, więc jest to technika, która może pomóc w zwiększaniu widoczności poszczególnych podstron w wyszukiwarce.

 

materiał partnera

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments