Teatr Kamishibai w wykonaniu uczniów z SP nr 1 w Przasnyszu zagościł w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem”

Uczniowie z przasnyskiej „Jedynki” odwiedzili stowarzyszenie „Jestem”, by zaprezentować teatr Kamishibai.

 

W poniedziałek, 15 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu, którzy należą do Szkolnego Koła Teatralnego odwiedzili Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jestem”.

Podczas wizyty zaprezentowali Teatr Kamishibai związany z tradycją japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą ilustracji, wykonanych na kartonowych planszach i wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, zazwyczaj otwartej częściowo skrzynki, która pełni rolę ekranu. Można go porównać do wędrownego teatru marionetkowego, z tą różnicą, że miejsce marionetek zajmują obrazy.

Uczniowie przedstawili wiersz Jana Brzechwy pt. „ZOO”. Ten sam teatr mogli obejrzeć także uczniowie przasnyskiej „Jedynki”.

 

– Sztukę obejrzała również społeczność szkolna, tj. kl. 0b, 2ai, 2bi, 5b oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej. Bardzo dziękujemy za słowa uznania i gromkie brawa – podsumowuje wydarzenie szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments