„Teatr i kino z rodziną” w Przasnyszu jeszcze tego lata

Miasto Przasnysz razem z Powiatem Przasnyskim zamierza zrealizować zadanie pod nazwą „Teatr i kino z rodziną”. W okresie wakacyjnym organizowane będą teatrzyki plenerowe dla dzieci oraz seanse kina plenerowego. Atrakcje będą się odbywać w parku miejskim oraz przy budynku Miejskiego Domu Kultury.

 

W celu organizacji przedsięwzięcia powiat chce udzielić miastu pomocy finansowej w kwocie  25 tys. złotych. Realizacja zadania ma nastąpić do października br.

Pomoc finansowa zostanie udzielona ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Przasnyskiego w 2021 roku, jednak na takie działanie musi wyrazić zgodę Rada Powiatu. Głosowanie nastąpi podczas sesji 22 lipca i powinno być formalnością.

 

„W dniu 29 czerwca 2021 roku Burmistrz Miasta Przasnysz zwrócił się z prośbą do powiatu o udzielenie wsparcia finansowego na organizację zadania pn. „Teatr i kino z rodziną” polegającego na zorganizowaniu projekcji kinowych kina familijnego oraz plenerowych spektakli teatralnych dla całych rodzin z miasta i powiatu przasnyskiego.” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Wsparcie finansowe pozwoli wzbogacić ofertę kulturalną oraz w szerszym zakresie umożliwić mieszkańcom miasta, jak i całego powiatu skorzystanie z ciekawej formy wspólnego spędzenia czasu wolnego.

Dla dorosłych mieszkańców miasta wyświetlane będą nowości filmowe. To dość kosztowne (ze względu na wysokie ceny licencji) zadanie samodzielnie sfinansuje MDK.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments