„Teatr i kino z rodziną” w Przasnyszu jeszcze tego lata

Miasto Przasnysz razem z Powiatem Przasnyskim zamierza zrealizować zadanie pod nazwą „Teatr i kino z rodziną”. W okresie wakacyjnym organizowane będą teatrzyki plenerowe dla dzieci oraz seanse kina plenerowego. Atrakcje będą się odbywać w parku miejskim oraz przy budynku Miejskiego Domu Kultury.

 

W celu organizacji przedsięwzięcia powiat chce udzielić miastu pomocy finansowej w kwocie  25 tys. złotych. Realizacja zadania ma nastąpić do października br.

Pomoc finansowa zostanie udzielona ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Przasnyskiego w 2021 roku, jednak na takie działanie musi wyrazić zgodę Rada Powiatu. Głosowanie nastąpi podczas sesji 22 lipca i powinno być formalnością.

 

“W dniu 29 czerwca 2021 roku Burmistrz Miasta Przasnysz zwrócił się z prośbą do powiatu o udzielenie wsparcia finansowego na organizację zadania pn. „Teatr i kino z rodziną” polegającego na zorganizowaniu projekcji kinowych kina familijnego oraz plenerowych spektakli teatralnych dla całych rodzin z miasta i powiatu przasnyskiego.” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Wsparcie finansowe pozwoli wzbogacić ofertę kulturalną oraz w szerszym zakresie umożliwić mieszkańcom miasta, jak i całego powiatu skorzystanie z ciekawej formy wspólnego spędzenia czasu wolnego.

Dla dorosłych mieszkańców miasta wyświetlane będą nowości filmowe. To dość kosztowne (ze względu na wysokie ceny licencji) zadanie samodzielnie sfinansuje MDK.

 

M. Jabłońska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments