To auto przyniosło złodziejom pecha. Jednej nocy próbowano ukraść je dwa razy… bez powodzenia

17 – latek w nocy ukradł pojazd, uderzył nim w drzewo i go porzucił. Kolejny mężczyzna, widząc rozbite auto, wsiadł do niego i zdołał wyjechać z przydrożnego rowu. Jego przejażdżka nie trwała jednak długo, ponieważ kilka kilometrów dalej najechał na skarpę, na skutek czego samochód przewrócił się na bok. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do kradzieży hyundaia doszło jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Jak oświadczył właściciel pojazdu, samochód został skradziony z jego posesji w nocy 30 grudnia. Wartość strat oszacował na kwotę 20 tysięcy złotych. Na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu, którzy potwierdzili zgłoszenie.

– Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania sprawcy tego zdarzenia. Już po niespełna godzinie mundurowi z Posterunku Policji w Łysych odnaleźli skradziony pojazd na jednej z dróg leśnych. Pojazd był rozbity i leżał na boku – informuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Po kolejnych godzinach policjanci z Myszyńca ustalili podejrzewanego o kradzież hyundaia młodego mężczyznę.

– Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 17-latek po kradzieży hyundaia jadąc w rejonie Serafina, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w drzewo. Amator cudzej własności nie był w stanie wyjechać nim na drogę. Gdy wysiadł z pojazdu, zauważyli go znajomi, którzy odwieźli go do domu. Rozbity pojazd został porzucony w miejscu zdarzenia – przekazuje rzecznik.

Po krótkim czasie rozbitym autem zainteresował się kolejny młodzieniec.

– 18-latek zdołał wyjechać nim na drogę, jednak po przejechaniu kilku kilometrów najechał na skarpę i przewrócił pojazd na bok. Po wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia. Tego samego dnia został również zatrzymany przez policjantów z posterunku w Łysych – dodaje.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ATT
ATT
1 miesiąc temu

Czy to panowie z Kevina?

Magda
Magda
1 miesiąc temu
Reply to  ATT

powinni dostać rentę….

Karol
Karol
1 miesiąc temu

No idioci

Zbychu
Zbychu
1 miesiąc temu

(nie)za Szybcy (nie) za Wściekli….