Targi Pracy w Zdziwóju. Pracodawcy spotkali się z poszukującymi pracy

26 października odbyły się Targi Pracy organizowane przez Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości w Zdziwoju Nowym i Zdziwoju Starym. Wzięli w nich udział pracodawcy, osoby bezrobotne i poszukujące pracy.

 

– Spotkanie rozpoczęło się od bloku tematycznego dotyczącego możliwości uzyskania wsparcia z funduszy europejskich na rozwój działalności gospodarczej – Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Następnie specjalista z PUP omówił kwestie dotyczące możliwości wsparcia przy tworzeniu miejsc pracy tj. dofinansowanie, refundacje, doposażenie stanowiska pracy, staże, oferty dla przedsiębiorców i bezrobotnych. Na końcu odbyły się konsultacje indywidualne z doradcami zawodowymi z PUP Przasnysz, specjalistami HR, wystawcami i reprezentantami przedsiębiorstw – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Doradcy zawodowi z PUP podczas targów służyli wsparciem i doradztwem w sprawach związanych z wyborem ścieżki kariery oraz wytyczaniem i realizacją celów zawodowych. Podpowiadali jak skutecznie odnaleźć się na rynku pracy oraz wskazywali trendy panujące w określonej branży.

– Planowane wydarzenie miało na celu umożliwienie spotkania w jednym miejscu pracodawców, przedstawicieli firm prywatnych, przedsiębiorstw oraz jednostek budżetowych z osobami bezrobotnymi i poszukującymi pracy, a także doradcami zawodowymi, personalnymi i innymi specjalistami z zakresu pomocy w poszukiwaniu pracy i pracowników. Uczestnictwo w takim evencie to korzyść dla obu stron – osoby szukające pracy mogą znaleźć ciekawe oferty, a przedsiębiorcy zyskać wykwalifikowanych specjalistów – czytamy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments