Tania paczka do Anglii – jak nadać ją bez wychodzenia z domu?

W dzisiejszych czasach zamawianie różnych produktów przez internet stało się codziennością. Każdego dnia przewoźnicy, firmy kurierskie czy brokerzy kurierscy, mają bardzo dużo pracy, by dostarczyć przesyłki na czas. Rozwój tej branży na terenie kraju jest ogromny i w zasadzie to tylko od preferencji klienta zależy, którą firmę wybierze podczas składania zamówienia online. Tania paczka do Anglii – jak nadać ją bez wychodzenia z domu? Odpowiedź znajduje się w tekście poniżej.

 

Tania paczka do Anglii dla rodziny i nie tylko

Wiele osób zastanawia się, co w przypadku wysyłki paczki za granicę. Szczególnie teraz, kiedy czasy są tak niepewne – na świecie szaleje pandemia, inflacja, a tuż za granicami Polski toczy się wojna – możliwości podróży po Europie i świecie bywają ograniczone. Nic zatem dziwnego, że wielu ludzi zamiast osobistych wizyt korzysta z przesyłki z Polski do Anglii. Paczki do Anglii są bardzo często wysyłane z Polski. Jest to związane z dużą reprezentacją rodaków w tym kraju. Rodziny, nie mając możliwości spotkania się osobiście, wysyłają paczki do Anglii, w których są prezenty, pamiątki, dokumenty i inne potrzebne rzeczy.

 

Co zrobić, żeby nadać tanią paczkę do Anglii?

Dla osób, które nie wysyłają paczek z Polski do Anglii zbyt często, taka operacja może się wydawać droga i skomplikowana. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że przy pomocy brokera kurierskiego taka usługa jest szybka, tania i bezproblemowa. W obrębie krajów europejskich czas realizacji takiego zlecenia to około dwa dni. Im bardziej oddalony od Polski cel podróży przesyłki, tym dłuższy czas dostarczenia.

W przypadku Anglii od czasu Brexitu przepisy nieco się zmieniły, dlatego warto się z nimi zapoznać przed nadaniem paczki. Najważniejsza zmiana? Od początku 2021 odprawa celna dotyczy wszystkiego, co wysyła się między Unią Europejską i Wielką Brytanią. Odprawa celna obowiązuje wszystkich: zarówno firmy, jak i osoby prywatne.

Więcej informacji i prosta wyceniarka paczek do Anglii jest dostępna pod tym linkiem: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-anglii

 

Jak wysłać paczkę za granicę?

Korzystając z oferty brokera kurierskiego Allekurier, w bardzo prosty sposób można nadać przesyłkę niemal do każdego kraju na świecie. Zaletą tego typu portalu jest możliwość weryfikacji cen wysyłki różnych przewoźników. Dzięki temu paczka do Anglii może być dostarczona w niskiej cenie oraz w terminie zbliżonym do wysyłki paczki na terenie kraju. Dodatkowo broker kurierski bierze na siebie odpowiedzialność za dostarczenie takiej przesyłki w sposób bezpieczny i solidny, nie pobierając za to żadnej dodatkowej opłaty.

 

Prosty formularz na stronie brokera kurierskiego

W celu wysłania paczki do Anglii, wystarczy po prostu wypełnić formularz na stronie AlleKurier. Cała procedura jest prosta i bardzo intuicyjna. W związku z tym każdy nawet początkujący użytkownik internetu będzie umiał sobie poradzić z tym zadaniem. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, a każdy krok jest dokładnie opisany.

 

Pierwsze kroki przed wysyłką

Przygotowując paczkę do wysyłki, należy ją przede wszystkim dobrze zabezpieczyć. Szczególnie dotyczy to produktów delikatnych, kruchych lub drogich, które mogą po prostu ulec uszkodzeniu. Do tego celu idealna będzie folia bąbelkowa lub grubszy papier czy karton.

Kolejny krok to orientacyjne zważenie paczki oraz zmierzenie jej. To właśnie te dane są najistotniejsze podczas wstępnej wyceny przesyłki z Polski do Anglii. Według standardów firm kurierskich paczka do Anglii może ważyć maksymalnie do 30 kg.

Następnie należy wejść na stronę AlleKurier i wypełnić formularz. Podstawowe dane to kraj nadania oraz odbioru, dodatkowo wyżej już wspomniana waga i wymiary paczki do Anglii. Po uzupełnieniu obowiązkowych pól wystarczy kliknąć przycisk wyceny, a po chwili wyświetlają się wszystkie możliwe opcje dostawy.

Ostatni krok to wybranie odpowiedniej oferty i czekanie na kuriera po odbiór paczki. Zaletą tego typu rozwiązania jest przede wszystkim możliwość wyboru spośród kilku dostępnych ofert. Jeśli klientowi zależy na czasie może zamówić opcję ekspresową, jeśli na możliwie jak najniższej cenie taką, która jest aktualnie najtańsza.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
1 miesiąc temu

Bzdura, nie ma już tanic paczek do Anlii i przesyłka nie dotrze tam w 2 dni. Koszt od nas to ponad 200 zł i do 5 dni roboczyc.