Takich widoków mieszkańcy Przasnysza nie mieli od dawna. Węgierka zmieniła się w spore rozlewisko

Węgierka w krótkim czasie z małej rzeczki zmieniła się w spore rozlewisko. Takich widoków mieszkańcy Przasnysza nie mieli już od dawna.

 

Na rzekach w województwie mazowieckim obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne. Poziom wody gwałtownie podniósł się przez roztopy. Stany alarmowe są przekroczone między innymi w centralnej Polsce, np. na rzece Bug. W okolicznych powiatach z kolei, woda podniosła się do stanów ostrzegawczych. W stanie wody wysokiej jest. m.in. rzeka Narew, czy Orzyc. Z małej rzeczki w rozlewisko zmieniła się również Węgierka. Jeden z naszych czytelników podzielił się z nami zdjęciami.

Fotografie wykonał przed weekendem, przy dawnym moście kolejowym.

– Od jakiegoś czasu przyzwyczailiśmy się do Węgierki, która miejscami płynęła wąskim korytem, w miesiącach letnich często przeradzała się wręcz w ledwie dostrzegalny strumyk. Roztopy spowodowały, że ożyła. Nawet jeśli ten stan potrwa tylko krótki czas, to miło popatrzeć – napisał.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świadek Prawdy
Świadek Prawdy
29 dni temu

E tam .kiedyś to było rozlewisko .przy tamie rzeka przelewała się przez ulicę krajową

Jula
Jula
29 dni temu

Bardzo dobrze, że tak wylała to nie widać zarośniętych, brudnych brzegów.

Andrzej_andrzej
Andrzej_andrzej
29 dni temu

Lata 80-te, miejscowość Bogate przy młynie, skakałem z brzegu „na główkę” i to w miesiącu lipcu. A to co obecnie trwa od kilkunastu lat, to efekt między innymi głupiej melioracji. W Dobrzankowie monterzy ZE do słupa podpływali pontonem. I to było normalne.

Maja
Maja
28 dni temu

a zaraz będą sprdlać jak w Ostrołęce gdzie Bug przybiera… a raptem 30 lat temu podtopienia to był standard po roztopach… potem oczyszczono rowy i było ok a teraz znowu zapuszczone rowy i woda pozalewa te piękne nowe osiedla pobudowane na taniej ziemi 'z widokiem na rzeczki’….