Tadeusz Myśliński nagrodzony złotym medalem „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej”- na 30-leciu Galerii „Stodoła”

7 czerwca w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbył się wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Myślińskiego, który świętował 50-lecie pracy twórczej i 30- lecie Ogólnopolskich Plenerowych Prezentacji Fotografii Artystycznej w ramach Niezależnej Galerii „STODOŁA” w Przasnyszu.

 

Patronat nad wystawą objął Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, który w trakcie wernisażu nagrodził Tadeusza Myślińskiego złotym medalem „Za Zasługi dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej”.

Tadeusz Myśliński urodził się w Przasnyszu w 1947 roku. Ukończył Państwowe Studium Kultury i Oświaty w Warszawie o specjalności fotografia-film. Artysta fotograf, członek rzeczywisty  i honorowy Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców. Członek honorowy Światowego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych. Stosuje w twórczości techniki interpretacyjne bromu czarno-białe oraz techniki chromianowe – guma. Uczestniczy w warsztatach, pokazach, plenerach w charakterze dydaktyka i metodyka fotografii.  50 lat pracy twórczej oraz ponad  50 prezentacji wystaw autorskich w kraju i za granicą.

Posiada odznakę nadaną przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej „Zasłużony Działacz Kultury”, wyróżniony przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej srebrnym medalem – „Zasłużony dla fotografii polskiej”.

W 2006r. otrzymał medal Stanisława Ostoja – Kotkowskiego w kategorii Twórca Uznany

W 2007r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Nagrodę Specjalną za zasługi dla kultury polskiej.

W 2018r. „ Za zasługi dla fotografii polskiej” nadany przez Kapitułę   FRP     i  otrzymał medal w 100 rocznicę  odzyskania Niepodległości Polski. W 2020r.” Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej „otrzymał Srebrny Medal  Wielki nadany  przez kapitułę FRP.

W 2020  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński  nadał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  Od  30 lat organizator ogólnopolskich, jednodniowych, plenerowych spotkań z fotografią artystyczną w galerii „Stodoła”. Publikacja książki: Ogólnopolskie Plenerowe Prezentacje Fotografii Artystycznej, Teatr – Poezja – Satyra, Galeria „STODOŁA” Retrospekcje Przasnysz 1995-2004, album fotograficzny „Mój Świat…” 2014 r.   Etiuda filmowa 16 mm „ Lapidarium „ Przasnysz 1986 r. Współorganizator zjawisk kulturotwórczych  Północnym Mazowszu (źródło: fotoklubrp.org).

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdumiony
Zdumiony
7 dni temu

O, a kto to taki? Mieszkam w Przasnyszu wieki a o gościu nie słyszałem

Emma
Emma
7 dni temu
Reply to  Zdumiony

Bo nie wystarczy mieszkać w Przasnyszu, trzeba jeszcze obcować z miejscową kulturą, jaka by ona nie była.

Niedoczekanie
Niedoczekanie
7 dni temu
Reply to  Emma

Kultura w stodole? Jakiś bezsens i głupota. Kilku oszołomów coś wymyśliło i ja tym mam się zachwycać? Niedoczekanie,. Niech się chwalą dalej w swoim półświatku

przasnyszanka
przasnyszanka
7 dni temu
Reply to  Niedoczekanie

Ależ Ty jesteś ograniczony …żal i wstyd

Niedoczekanie
Niedoczekanie
7 dni temu
Reply to  przasnyszanka

Żal i wstyd niech będzie tym, co taka pseudokulturę promują. I tym, którzy się tym zachwycają jednocześnie obrażając ludzi – przasnyszsnko

Daria
Daria
7 dni temu
Reply to  Niedoczekanie

A co TY robisz? Osoba z tzw. wielkiego świata nie pisze tak zawistnych komentarzy, doprawdy wstyd. Kultura w stodole i owszem, dlaczego nie ? Nie nazywałabym ludzi oszołomami, ludzi, których praca twórcza jest wartością niosącą określone przesłanie. To co piszesz to zwykły hejt a nie konstruktywna krytyka.

Niedoczekanie
Niedoczekanie
7 dni temu
Reply to  Daria

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi

Emma
Emma
7 dni temu
Reply to  Zdumiony

Stodoła to wcale nie stodoła.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 dni temu
Reply to  Zdumiony

A o Heńku Scyzoryku słyszał 😅😅?

Zdumiony
Zdumiony
4 dni temu

Owszem, to prawdziwie barwna postać

Bzdury
Bzdury
7 dni temu

Gdzie ta stodoła? Co to takiego? Ktoś wie?

Hurraoptymista
Hurraoptymista
7 dni temu

TW już nie ma w Starostwie to na imprezy wracają osoby, którym z nim nie było po drodze. Brawo za powrót normalności!
P.S. Jeszcze parę jego wafli widać na zdjęciach

Piotr Kaszubowski
Piotr Kaszubowski
6 dni temu
Reply to  Hurraoptymista

Coś w tym jest 🙂

Mam obawy
Mam obawy
6 dni temu

„Ma żonę kochaną, ma kochankę kochaną” – to przypadkiem nie schizofrenia?