Tablica informująca o jakości powietrza i sensory pomiarowe – Przasnysz stara się o dofinansowanie

Miasto Przasnysz złożyło wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021” na rozbudowę systemu monitoringu jakości powietrza.

 

Chce kupić sensory pomiarowe jakości powietrza oraz tablicę LED informującą mieszkańców o aktualnych stężeniach pyłów zawieszonych.

– W ramach zadania planowany jest zakup 3 szt. sensorów jakości powietrza (w tym: 1 szt. pyłowy i 2 gazowe). Zainstalowanie 2 czujników gazowych planowane jest w okolicach najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, natomiast czujnik pyłowy zostanie zamontowany na osiedlu z przewagą zabudowy jednorodzinnej. Tablica planowana jest do zamontowania na ścianie budynku należącego do miasta, znajdującego się przy jednej z głównych ulic w mieście, w miejscu widocznym dla wielu mieszkańców miasta – informuje wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

– Planowane do zakupienia sensory powietrza będą w czasie rzeczywistym dokonywały pomiarów stężenia pyłów zawieszonych: PM1, PM2.5, PM10, a także tlenki azotu i siarki, temperaturę, wilgotność, ciśnienie oraz siłę i kierunek wiatru. Wszystkie te dane będą na bieżąco widoczne na, w pełni zintegrowanej z sensorami, tablicy LED, która zamontowana zostanie na ścianie budynku należącego do Miasta Przasnysz – dodaje.

Ponadto w ramach systemu wyniki będą wyświetlane na mapie interaktywnej, dostępnej poprzez stronę internetową urzędu oraz w aplikacji mobilnej.

Szacunkowy całkowity koszt realizacji zadania wynosi ok. 19,7 tys. zł, wnioskowana pomoc finansowa z budżetu Województwa Mazowieckiego to ok. 9,7 tys. zł

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
2 lat temu

Co mi po tablicy , chcemy działań ,aby powietrze było czyste. Dwa lata po wyborach samorządowych , warto odświeżyć i przeczytać program wyborczy naszego ojca miasta. Jest ustawa , jest etat w Urzędzie ,,,i będzie tablica.

Las
Las
2 lat temu
Reply to  xcx

Xcx masz racje ja tez chce aby Rząd zwrócił uwagę na ten problem i dał możliwości usuwania tych problemow

Konował
Konował
2 lat temu

Za 19000 to czterem trucicielom z przasnysza piece by wymienili. A tak to tylko zużycie prądu wzrośnie.