Szynoprzewody w salonie

Szynoprzewody, zwane inaczej oświetleniem szynowym to montowane na szynach oprawy oświetleniowe. Nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie umożliwiają precyzyjne doświetlenie wybranych punktów pomieszczenia. Co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.

 

Jeszcze jakiś czas temu szynoprzewody były domeną budynków komercyjnych. Powszechnie wykorzystywano je bowiem do oświetlania sklepów, biur i muzeum. Dziś coraz częściej goszczą w mieszkaniach i domach, zwłaszcza tych urządzonych w nowoczesnym, industrialnym i minimalistycznym stylu. Czym są w praktyce i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Czym są szynoprzewody?

Szynoprzewody (oświetlenie szynowe, reflektory na szynie) to oprawy oświetleniowe montowane na umieszczonej pod sufitem szynie. Dzięki podpięciu szyny bezpośrednio do instalacji elektrycznej wszystkie kable, którymi płynie prąd znajdują się wewnątrz konstrukcji. Możliwość dowolnego przesuwania lamp, zdejmowania poszczególnych opraw i zmiany kątów padania wiązki świetlnej pozwalają na precyzyjne doświetlenie poszczególnych powierzchni, poprawę funkcjonalności wnętrza i stworzenie w pomieszczeniu preferowanej atmosfery.

Szyny szynom nierówne

Oświetlenie szynowe może przybierać dwojaką formę:

  • jednofazową, która pozwala na włączenie wszystkich umieszczonych na szynach źródeł świata jednocześnie;
  • trójfazową dającą możliwość włączenia wszystkich lub jedynie wybranych lamp.

Użyte do wykonania konstrukcji szyny, oprawy świetlne, uchwyty do mocowania, zaślepki i łączniki umożliwiają wykreowanie niemal dowolnego, przystosowanego do potrzeb domowników i specyfiki wnętrza kształtu.
Dlaczego warto sięgnąć po oświetlenie szynowe w salonie?

Montaż oświetlenia szynowego w salonie niesie za sobą szereg zalet. Oto najważniejsze:

  • funkcjonalność. Jeśli wybierzesz oświetlenie trójfazowe, będziesz mógł włączać poszczególne źródła światła niezależnie od siebie. W ten sposób precyzyjnie oświetlisz jedynie te miejsca, które w danym momencie wymagają doświetlenia. Może być to np. przestrzeń jadalniana, strefa relaksu z sofą i stolikiem kawowym czy telewizor;
  • większe możliwości. Wybór lampy, która precyzyjnie doświetli duży rozkładany stół to nie lada wyzwanie. Oświetlenie na szynie znakomicie mu sprosta. Ze względu na specyficzną konstrukcję i wynikające z niej możliwości, oprawy na szynie okażą się strzałem w dziesiątkę w przypadku wszystkich wymagających szczególnej elastyczności przestrzeni;
  • walory estetyczne. Oświetlenie na szynach wyposażone w atrakcyjnie wizualne oprawy jest nie tylko funkcjonalnym, ale także dekoracyjnym elementem wnętrza.

Oświetlenie na szynach harmonijnie łączy funkcjonalność, walory estetyczne i możliwość dostosowania parametrów oświetlenia do własnych potrzeb. Dzięki temu precyzyjnie odpowie na potrzeby domowników, spełniając oczekiwania tych najbardziej wymagających.

Źródło: https://unilight.com.pl/szynoprzewody

 

Materiał zewnętrzny

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments