Szybka reakcja chorzelskich policjantów uratowała zdrowie alergika użądlonego przez pszczołę

Policjanci z Komisariatu Policji w Chorzelach pomogli potrzebującemu pomocy 35 – letniemu mieszkańcowi powiatu iławskiego szybko i bezpiecznie dotrzeć do placówki medycznej. Mężczyzna chwilę wcześniej został użądlony przez pszczołę i wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy.

 

W sobotnie popołudnie (29.07) asp. szt. Wiesław Majk oraz mł. asp. Łukasz Orzoł pomogli mężczyźnie użądlonemu przez pszczołę.

– Tego dnia do policjantów podjechał 35 – letni mieszkaniec Iławy, który poprosił mundurowych o pilną pomoc. Z tego co przekazał, został przed chwilą użądlony przez pszczołę na której jad jest uczulony. Faktycznie, mężczyzna posiadał widoczne w okolicy ust użądlenie, a opuchlizna z każdą sekundą przybierała na sile – informuje mł. asp. Ilona Cichocka.

 

– Ponieważ liczył się czas, funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o eskortowaniu samochodu, tak by zapewnić sprawny i przede wszystkim bezpieczny przejazd do placówki medycznej. Policjanci o całej sytuacji powiadomili również dyżurnego jednostki – dodaje.

Dzięki determinacji i szybkiej reakcji patrolu mężczyzna w krótkim czasie trafił pod opiekę lekarzy.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
10 miesięcy temu

I to się chwali, pozdrowienia dla panów policjantów.

Tutejszy
Tutejszy
10 miesięcy temu

Brawo!!!