Szpitale w Ostrołęce i Makowie Mazowieckim z zakazem odwiedzin.

Jak informuje portalsamorzadowy.pl szpitale w Ostrołęce i Makowie Mazowieckim wprowadziły zakaz odwiedzin pacjentów. Ma to związek ze wzmożoną zachorowalnością na grypę i choroby grypopodobne.

– Mamy pierwsze ogniska zapalne grypy na oddziałach, dlatego podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu odwiedzin – poinformował dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce Paweł Natkowski.

– Działamy prewencyjnie, ponieważ nie chcemy doprowadzić do sytuacji, kiedy musielibyśmy z powodu grypy ograniczać planowe zabiegi – wyjaśnił.

Władze placówki zapewniły, że wszystkie przyjęcia i zabiegi w ostrołęckim szpitalu odbywają się bez zakłóceń. Zakaz odwiedzin dotyczy wszystkich oddziałów placówki i będzie obowiązywał co najmniej do 18 stycznia br.

Prewencyjnie zakaz odwiedzin wprowadził również Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Makowie Mazowieckim. Jak powiedziała pielęgniarka naczelna Urszulka Grochowska, „zakaz będzie utrzymany do momentu ustąpienia zagrożenia zarażeń grypą. Dotyczy wszystkich oddziałów”.


 

Źródło www.portalsamorzadowy.pl
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments