Szpital w Przasnyszu ma nowy tomograf. Będzie służył pacjentom z koronawirusem, ale nie tylko

Dziś pod przasnyski szpital dostarczono Modułowy Tomograf Komputerowy, który będzie służył przede wszystkim do diagnostyki pacjentów z COVID-19.

 

Radosną nowiną podzielił się starosta Krzysztof Bieńkowski.

– Już w piątek, dzięki wsparciu rządu, zostanie przekazana dla mieszkańców ważna inwestycja z zakresu ochrony zdrowia o ogromnej wartości 2 milionów złotych. Trzymajcie kciuki!

Jak udało nam się dowiedzieć, tomograf już stanął pod szpitalem. Pierwszy dźwig mający zdjąć kontener z tomografem, okazał się za słaby, dlatego konieczne było wezwanie kolejnego. Tomograf stanie w sąsiedztwie przasnyskiego SOR.

– W wyniku podjętych działań władz samorządowych Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, Starosty Powiatu Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego oraz Dyrektora SP ZZOZ w Przasnyszu Grzegorza Magnuszewskiego w dniu 15.06.2021 r. do szpitala dostarczono tomograf komputerowy, który  będzie służył do diagnostyki pacjentów COVID-19 i nie tylko – informuje szpital.

Wartość tomografu wynosi 1.986.488,93 zł i pochodzi z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Został przekazany szpitalowi w Przasnyszu na podstawie decyzji premiera Mateusza Morawieckiego.

Oficjalne otwarcie nastąpi 18 czerwca 2021 o godzinie 12.00.

 

M. Jabłońska

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
2 lat temu

Szpital kupił już 3 lata temu najnowszy tomograf za środki unijne. Dwa nowe tomografy będzie trudno utrzymać.

allon
allon
2 lat temu
Reply to  Roman

Bardzo dobrze niech służy potrzebującym może i nam kiedyś będzie potrzebny

nmb
nmb
2 lat temu
Reply to  Roman

Nie tomograf tylko rezonans magnetyczny.

Maruda
Maruda
2 lat temu

Będzie służył pacjentom z COVID? Widzę, że przygotowania do 4. fali i ponownego przekształcenia szpitala w zakaźny idą pełną parą.

Wiola
Wiola
2 lat temu

Bedzie służył albo stał mnożąc koszty jak rezonans parę lat bezużyteczne

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Wiola

No będzie. Ale co się fotek napstryka na otwarciu to już inna sprawa

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

18.06 oficjalne otwarcie. I to jest najwazniejsza wiadomość 😁.

Jak mamy jednostkowe zakażenia Covidem w powiecie to się kupuje tomograf za 2 bańki do diagnozowania covidowców. Od razu widać gospodarską rękę…

was85
was85
2 lat temu

Z cyklu czytamy ze zrozumieniem. Kwota blisko 2 baniek pochodzi z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, a tomograf został Szpitalowi w Przasnyszu przekazany. Po co więc w komentarzu mgliście sugerować, że to powiat kupił? Zresztą, jest to mobilny punkt, więc myślę że jeśli pojawi się pilna potrzeba na tomograf w innym miejscu to będzie można go tam użyczyć.