Szpital w Makowie Mazowieckim najlepszy na Mazowszu i siódmy w Polsce.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Zespół Zakładów w Makowie Mazowieckim to zaplecze medyczne dla całego województwa mazowieckiego. Szpital nie obniża jakości i podobnie jak w ubiegłym roku, w najnowszym rankingu, zajął najwyższe miejsce na podium.

 

W rankingu ogólnokrajowym makowska placówka znalazła się na siódmej pozycji.

– W 2019 r. w wyposażenie szpitala zainwestowano 12 mln zł. W szpitalu wszystkie łóżka i szafki dla pacjentów są nowe. Nowy jest też tomograf. W ubiegłym roku do lecznicy trafiły też wysokiej klasy aparat rentgenowski, echokardiograf, system monitorowania pacjentów, laparoskop, histeroskop, kolumna endoskopowa. Szpital dysponuje też całkowicie nowym wyposażeniem stacji dializ wraz ze stacją uzdatniania wody. Posiada także nowy blok operacyjny, na którym wykonywanych jest 2,5 tys. zabiegów rocznie – informuje Starostwo Powiatowe w Makowie Maz.

 

W makowskiej placówce realizowanych jest wiele projektów inwestycyjnych. Wśród nich największy – „Modernizacja infrastruktury i wyposażenia medycznego SPZOZ – ZZ w Makowie Mazowieckim” częściowo finansowany ze środków UE. Efektem wieloletniego programu inwestycyjnego było wybudowanie nowego bloku operacyjnego i nowego oddziału intensywnej terapii. W ubiegłym roku częściowo rozbudowano i zmodernizowano SOR. Obecnie kończy się II etapu tej inwestycji (razem I i II etap pochłonie ponad 1,5 mln zł). Realizowane były również projekty miękkie: „ Zdrowie smakuje” i „Zdrowy kręgosłup.”

 

Źródło Infomakow.pl
Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
1 rok temu

No i brawo szpital w Makowie zawsze wyróżniony, a o Przasnyszu nic nie słychać bo tam nie leczą i z wielką łaską przyjmują

Turysta
Turysta
1 rok temu
Reply to  Ja znajoma

Zmienisz zdanie jak będziesz pilnie potrzebować pomocy

Ja znajoma
Ja znajoma
1 rok temu
Reply to  Turysta

Nie zmienię bo miałam kilka razy przyjemność korzystać z usług tego szpitala

Qwww
Qwww
1 rok temu
Reply to  Ja znajoma

NO, ALE ŻYJESZ WIĘC OK.

Turysta
Turysta
1 rok temu
Reply to  Ja znajoma

Ale na pewno nie w sytuacji zagrożenia zycia

Gacek
Gacek
1 rok temu

Ale starosta makowski nie ma tyle fotek co nasz

Aga
Aga
1 rok temu

Jestem z Makowa, nie dawno rodziłam w Szpitalu w Makowie i powiem szczerze, że personel spisał się na medal. Panie pomocne, doinformowane. Natomiast jedyne co pozostaje do życzenia, to porcje śniadań, obiadów i kolacji. Menu w szpitalu jest tylko po to, aby przeżyć. Ale zapewne tak jest w większości szpitali w PL.