Szpital w Ciechanowie wprowadził innowacyjną metodę usuwania kamieni nerkowych.

Innowacyjna, nowoczesna i niezwykle skuteczna metoda laserowego usuwania kamieni z układu kielichowo – miedniczkowego nerki została wprowadzona do Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Na Pododdziale Urologii Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie wprowadzono nowoczesną technikę leczenia kamicy układu moczowego (RIRS – ang. retrograde intrarenal surgery)

Są to mało inwazyjne zabiegi urologiczne wykorzystujące najnowocześniejszą technologię endoskopową i laserową. Dzięki użyciu giętkich ureterorenoskopów możliwe jest dotarcie praktycznie do każdego miejsca układu kielichowo – miedniczkowego nerki.

Usuwanie złogów metodą RIRS, pozwala lekarzowi leczyć kamicę górnego odcinka moczowodu oraz nerek. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem lasera holmowego, który trwale niszczy nawet najtwardsze złogi. Metoda stosowana jest w przypadku kamieni o średnicy od 0,5 mm do 25 mm i polega na wprowadzeniu endoskopu przez cewkę moczową i dotarcie do nerki bez nacięcia skóry.

Dodatkowo możliwa jest dokładna ocena śluzówki pęcherza moczowego, moczowodów i nerek, co pozwala na diagnostykę i leczenie raka urotelialnego układu moczowego we wczesnym stadium zaawansowania.

Zabiegi RIRS wykonywane są przez doświadczony zespół urologów: dr Szymon Kawecki, dr Andrzej Wolanin


Źródło szpitalciechanow
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments