SZPITAL CZY ZDZIWÓJ ?

W związku z zainteresowaniem mediów oraz dyskusją publiczną dotyczącą przesunięcia realizacji powiatowej inwestycji oświatowej w Zdziwóju Starym, gmina Chorzele i przekierowania środków na pilniejsze inwestycje w szpitalu powiatowym w Przasnyszu starostwo powiatowe w Przasnyszu wyjaśnia:

Pan starosta tłumaczył tę sprawę na poprzedniej sesji rady powiatu. Na pilną potrzebę remontu budynku szkoły w Zdziwóju Starym, gm. Chorzele wskazywali wówczas radni PiS z Przasnysza: Jan Ćwiek i Krzysztof Bieńkowski. Pan starosta tłumaczył, że pieniądze, które mogły być wydatkowane na inwestycje oświatowe (Zdziwój Stary) zostały przesunięte na inwestycje w służbie zdrowia (Przasnysz). Dzięki temu powiększony został oddział wewnętrzny szpitala powiatowego w Przasnyszu oraz urządzony na nowo oddział psychiatryczny. Wg starosty inwestycja w szpitalu w Przasnyszu była pilniejsza niż inwestycja w Zdziwóju Starym, gdyż w szpitalu chorzy ludzie musieli leżeć na korytarzach. Obecnie warunki w szpitalu są znakomite. Więcej jest miejsc na salach chorych, więcej łazienek i więcej nowoczesnego sprzętu. Szkoła w Zdziwóju jest nieużytkowana, opiekę dorywczą za kwotę 200 zł miesięcznie przez pierwszy rok sprawowała rodzina mieszkająca na terenie szkolnej nieruchomości. Obecnie wykonuje ją sołtys Nowej Wsi, który wykazał taką inicjatywę i konstruktywnie podszedł do sprawy. Część okolicznych mieszkańców prowadzi jednak grę polityczną, odbijając swoją frustrację na budynku szkoły. Z tego powodu opieka nad budynkiem nie została powierzona Pani Sołtys wsi Zdziwój Stary.  Jednocześnie podkreślamy, że jeżeli okoliczni mieszkańcy są zainteresowani opieką nad budynkiem, to jesteśmy otwarci na rozmowę w tej sprawie.

Radnych powiatowych z PiS interesuje nie tyle Zdziwój, co nowy szpital w Przasnyszu, który gdyby podupadł, to PiS mógłby liczyć na wariant płocki, gdzie miejski szpital został bezceremonialnie skomercjalizowany przez prezydenta z PiS. Stało się to w czasie, kiedy niemal każdy polityk PiS głosił w telewizorze, że PiS jest całkowicie przeciwne prywatyzacji szpitali.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments