Szlachetna Paczka 2023 w Przasnyszu szuka wolontariuszy

Szlachetna Paczka 2023 szuka wolontariuszy do sztabu w Przasnyszu. Rekrutacja odbywa się drogą internetową – www.szlachetnapaczka.pl.

 

Szlachetna Paczka 2023 szuka wolontariuszy do lokalnego sztabu w Przasnyszu. Wolontariusze po przebytym szkoleniu będą spotykać się z rodzinami, które potrzebują wsparcia i współpracować z darczyńcami, którzy przygotowują paczki dla potrzebujących.

Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce, działa od 2001 roku. W ostatniej edycji pomoc trafiła do 15,5 tys. rodzin w potrzebie.

– W 2022 roku, podobnie jak rok wcześniej, co dwudziesta osoba w gospodarstwach domowych w Polsce żyła poniżej progu ubóstwa skrajnego, to ponad 1,7 mln Polaków. Przeciętna sytuacja materialna gospodarstw domowych realnie pogorszyła się, m.in. z powodu wysokiej inflacji – informuje Szlachetna Paczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalina
Kalina
10 miesięcy temu

Super że jest taka akcja szlachetna paczka,tylko trzeba dobrze sprawdzać osoby obdarowywane ,bo to różnie bywa

jan kowalski
jan kowalski
10 miesięcy temu
Reply to  Kalina

Masz rację papier wszystko przyjmie.Żywy przykład to darmowe jedzenie po które ludzie przyjeżdzają takimi autami że niejeden pracujący może tylko pomarzyć..

Wojtuś
Wojtuś
10 miesięcy temu
Reply to  Kalina

Sam znam takich uważają się za najbogatszych na wiosce, a w kolejce piersi do opieki i szlachetnej paczki-a naprawdę jest dużo starszych ludzi potrzebujących pomocy a nie młodym 30 latkom…