Szkoły i świetlice w gminie Przasnysz z panelami fotowoltaicznymi oraz termomodernizacją

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej w gminie Przasnysz. Instalacje pojawiają się już na budynkach szkół i świetlicach wiejskich.

 

Gmina Przasnysz realizuje projekt „Czyste powietrze w Gminie Przasnysz”. Ten polega na montażu paneli fotowoltaicznych w obiektach użyteczności publicznej.

Panele już pojawiły się lub wkrótce zostaną zamontowane na następujących obiektach:

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem,
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie,
  • Świetlica wiejska w Obrębie,
  • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie z siedzibą w Starej Krępie,
  • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem z siedzibą w Dobrzankowie,
  • Świetlica wiejska w Golanach,
  • Świetlica wiejska w Kijewicach,
  • Świetlica wiejska w Zakociu.

 

– Łączna moc wszystkich instalacji wyniesie około 72 kW, a wytworzona energia wykorzystywana będzie do niezbędnych potrzeb m.in. oświetlenie, podgrzewania cwu i ogrzewania budynków – informuje Urząd Gminy Przasnysz.

Całkowita wartość zamówienia to: 347 498,87 zł. Dofinansowanie:  330 123,93 zł. Inwestycja dofinansowana jest z Programu Rządowego Fundusz „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych, program realizowany jest ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

W trakcie realizacji jest również inwestycja polegająca na termomodernizacji budynków użyteczności publicznej: Szkoły Podstawowej w Bogatem, świetlicy wiejskiej w Bartnikach, świetlicy wiejskiej w Szli oraz Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, w której prace budowlane zostały już zakończone.

Całkowita wartość prac budowlanych:  4 153 792,45 zł. Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments