Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich” w Krzynowłodze Małej

W dniach 24 – 28.04.2023r. w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbył się Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia, wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz przypomnienie uczniom, jak cenne jest zdrowie i co należy robić, aby je chronić.

 

– Dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach, których tematem było propagowanie zdrowego stylu życia. Pani Agnieszka w bardzo jasny i obrazowy sposób wyjaśniła przedszkolakom, dlaczego należy spożywać zdrowe produkty i dbać o higienę. Dzieci oceniały zachowania postaci przedstawionych na ilustracjach, wskazując, czy to jest zachowanie prawidłowe czy też nie – relacjonuje szkoła.

Kolejnego dnia uczniowie kl.VI – VIII wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez psychoterapeutę uzależnień, Józefa Kurkowskiego.

– Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie, jakie zagrożenia płyną ze stosowania używek: papierosów, alkoholu, narkotyków, dopalaczy. Kształtowali postawę asertywną, umiejętność odmawiania w sytuacjach nacisku ze strony innych ludzi, obrony własnego zdania i swoich przekonań jednocześnie bez robienia innym przykrości – informuje.

 

Najmłodsi uczniowie z kl. I-III z kolei, chętnie słuchali informacji na temat Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia.

– Pani pedagog przedstawiła uczniom zasady prawidłowego żywienia i najważniejsze elementy stylu życia, których realizacja daje szansę na prawidłowy rozwój, sprawność intelektualną i fizyczną oraz długie życie w zdrowiu. Przypomniano jak ważne w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży oraz zapobieganiu otyłości i innym chorobom są: aktywność fizyczna, prawidłowy sen oraz przestrzeganie zasad korzystania z komputera, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych – czytamy.

Ostatniego dnia uczniowie klas IVa, IVb oraz V spotkali się z pielęgniarką Agnieszką Lipko. Zajęcia miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przygotowała i przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych osób. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim higieny osobistej na co dzień, wyrabiania właściwych nawyków żywieniowych przeciw otyłości, przebywania na świeżym powietrzu.

– Wszystkie spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania.  Dzieci i młodzież zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym – podsumowuje szkoła.

– Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Agnieszki Lipko i Pana Józefa Kurkowskiego, którzy stworzyli przyjazną atmosferę sprzyjającą zdobywaniu nowych umiejętności, dzięki czemu przygotowane przez nich warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments