Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa w Zielonej [FOTO]

W ramach Szkolnego Tygodnia Bezpieczeństwa uczniów z  Publicznej Szkoły Podstawowej  im. ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej odwiedzili: dietetyk, policjanci oraz strażacy, który pokazali, jak wygląda akcja ratownicza przy zdarzeniu drogowym.

 

Od poniedziałku, 16 maja na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej, w gminie Krasne trwał Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa.

Jego głównym celem był wzrost świadomości dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Dzieci brały udział w licznych zajęciach w zakresie ruchu drogowego, ochrony zdrowia przed zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą, a także wzbogaciły swoją wiedzę o tematykę zdrowego odżywiania i higieny osobistej oraz zdrowego stylu życia.

 

Wśród najmłodszych klas przeprowadzono Klasowy Turniej Rowerowy. Dzieci spotkały się z dietetykiem w ramach działania ,,Prawidłowe odżywianie, promowanie zdrowego stylu życia”. Szkołę odwiedzili także policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Przasnyszu, aby porozmawiać w klasach młodszych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz codziennych sytuacjach domowych, a w klasach starszych o zagrożeniach związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym i w czasie prac w gospodarstwie rolnym.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie zostały zorganizowane w minionym tygodniu. W czwartek, 19 maja odbył się Drużynowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie: ,, Bezpieczne dziecko – bezpieczny uczeń” dla klas IV-VIII. Uczniów odwiedzili także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Pokazali dzieciom sprzęt strażacki oraz jak wygląda akcja ratownicza przy zdarzeniu drogowym. W tym celu został zainscenizowany wypadek samochodowy.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments