Szkolne oszczędzanie w Krzynowłodze Małej

Wraz z końcem października w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej zaczęło działać Szkolne Koło Oszczędnościowe pod patronatem Banku Spółdzielczego w Chorzelach. Aby zachęcić uczniów do systematycznego i świadomego oszczędzania, opiekun SKO – Pani Aneta Marchewka – ogłosiła dla uczniów klas I-VI konkurs „Moja Skarbonka”. Jego celem było wykonanie ciekawej, pomysłowej i oryginalnej skarbonki z dowolnego materiału.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie zgłosili do konkursu 53 skarbonki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością. Spośród tak dużej liczby prac, w ramach głosowania, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, nauczyciele i pracownicy szkoły, wyłoniono po 3 najciekawsze skarbonki w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I-III największą liczbę głosów otrzymała skarbonka wykonana przez uczennicę klasy IIIa Oliwię Olszewską. Drugie miejsce zajęła skarbonka, którą zrobiła uczennica klasy IIa Julia Platta. Na trzeciej pozycji znalazła się skarbonka ucznia klasy IIIb Piotra Kobylińskiego.

W kategorii klas IV-VI, pierwsze miejsca zajęła Patrycja Czajkowska, uczennica klasy Va; druga była Aleksandra Kacprzak z klasy IV, zaś trzeci – Kamil Bobiński, również z klasy IV.

Podsumowanie konkursu odbyło się 12 grudnia. Tego dnia naszą szkołę odwiedziła Pani Aleksandra Wiśnicka – prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Chorzelach. Zwycięscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami ufundowani przez Bank. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Pani Ola tego dnia poprowadziła też bardzo ciekawą lekcję bankowości dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, w trakcie której przybliżyła dzieciom tematy związane z pieniędzmi, bankiem i oszczędzaniem. Na zakończenie uczniowie podziękowali Pani Prezes za tak interesujące zajęcia, złożyli życzenia świąteczne i wręczyli samodzielnie wykonaną bombkę bożonarodzeniową.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments