Szkolenie w ramach projektu „Razem do samodzielności”.

W dniu 27 września 2018r. rozpoczął się kolejny etap realizacji projektu „Razem do samodzielności”. Projekt realizowany jest przez Fundację eFkropka  przy partnerskiej współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

W tym dniu w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu spotkała się grupa profesjonalistów współpracujących na co dzień z osobami po kryzysach psychicznych.     W spotkaniu wzięli udział pedagodzy szkolni, psycholodzy, kuratorzy, pielęgniarka oraz terapeuta z oddziału psychiatrycznego w Przasnyszu a także pracownicy Gminnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Szkolenie „Razem wbrew stereotypom” prowadzone było przez edukatorów z doświadczeniem kryzysu psychicznego i miało charakter warsztatów. W trakcie trwania szkolenia, każdy z uczestników miał  możliwość pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej funkcjonowania osób w kryzysie psychicznym, podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz spojrzenia na powyższy problem z zupełnie innej perspektywy.  Warsztaty pokazały jak trudnym tematem jest wsparcia osób w kryzysie i po kryzysie psychicznym i jak ważne są wielopłaszczyznowe działanie wspierające.

Kolejnym etapem w realizacji projektu jest stworzenie grupy aktywizującej – dla osób po kryzysie psychicznym oraz grupy wsparcia – dla rodzin osób po kryzysie psychicznym.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w powyższych form wsparcia zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Św. St. Kostki 5 oraz pod numerem telefonu 29 752 28 83.

Źródło MOPS Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments