Szkolenie pododdziałów 2. ORel Przasnysz

Mijający tydzień upłynął w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu pod znakiem intensywnego szkolenia poligonowego.

 

– Wydzielone siły i środki ze składu Ośrodka oraz podległego 8 batalionu Walki Radioelektronicznej realizowały zadania taktyczne oraz osiąganie gotowości do podjęcia działań w rejonach odpowiedzialności. Celem szkolenia było odpowiednie przygotowanie i zgranie pododdziałów do prowadzenia operacji obronnej, m.in. poprzez ochronę i obronę stanowisk dowodzenia oraz aktywne prowadzenie pracy bojowo / rozpoznawczej na korzyść wojsk własnych. Nie było by to możliwe gdyby nie wysokie umiejętności i pełne zaangażowanie żołnierzy Ośrodka w wykonywane zadania, za co serdecznie dziękuję – podsumował szkolenie Dowódca 2. ORel płk dypl. Bogusław Postek.

Warunki poligonowe i duża intensywność zadań szkoleniowych to doskonała okazja do poddania egzaminowi żołnierzy z wyuczonych zachowań i procedur.

 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (Laskonogi)
Marek (Laskonogi)
2 lat temu

Bardzo dobrze.cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc ,sprzęt coraz lepszy jest na czym

Marcin Wielopolski herbu Janina
Marcin Wielopolski herbu Janina
2 lat temu

Sprzęt i uzbrojenie wojska powinno być wyjęte z procedury przetargowej. Zakup sprzętu w offsecie, po cichu bez ogłaszania wszem i wobec o ruszeniu przetargów na tą czy inną broń.
Firmy zbrojeniowe z Izraela, Turcji, Korei Pd, Japonii, W. Brytanii są gotowe na sprzedaż Polsce nowoczesnego uzbrojenia. Wszystko w ramach offsetu, który będzie z korzyścią dla nas.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Ty żartujesz, czy tak na poważnie?

Moje imię 44
Moje imię 44
2 lat temu

On ma rację. Ty jesteś takim właśnie gufnoznafcą. Pamiętam jak mądrzyłeś się na temat zakupu Caracali bo przeczytałeś jakiś pseudonaukowe opracowanie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Moje imię 44

Hahaha. Dać tym złodziejom możliwość robienia zakupów bez przetargu? Dobre sobie.

A jak tam śmigłowce? Maciarenko jeszcze jako minister zapewniał, że już prawie gotowe. No i co z nimi? Gdzie te śmigłowce?