Szkolenie klas mundurowych w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu

13 maja odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu.

 

Obóz szkoleniowy to obwiązujący element nauki w Certyfikowanych Wojskowych Klasach Mundurowych, realizowany w ramach przedmiotu Edukacja Wojskowa.

– Zakwalifikowane do projektu przez Ministerstwo Obrony Narodowej placówki edukacyjne uczestniczą w realizacji jednolitego, kompleksowego i przede wszystkim spójnego z wymogami wojskowymi programu nauczania, którego efektem są realne korzyści płynące zarówno dla społeczeństwa, uczniów jak również dla samej szkoły. Obóz jest intensywnym szkoleniem praktycznym podsumowującym dotychczasowe umiejętności w polu w trakcie określonej sytuacji taktycznej. To ogółem 50 godzin zajęć realizowanych na terenie tzw. jednostki patronackiej, którą na mocy porozumienia pomiędzy naszymi instytucjami został 2. Ośrodek Radioelektroniczny. Podczas tych kilku niezwykle intensywnych dni kadeci doskonalili spektrum wiedzy ogólnowojskowej – podsumował wydarzenie płk dypl. Bogusław Postek.

 

Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe to projekt uruchomiony w MON w 2017 roku.

– Tegoroczna edycja odbyła się już po raz piąty. Uczniowie w ciągu trzech semestrów nauki szkolnej w ramach przedmiotu „Edukacja wojskowa” odbywają łącznie 185 godzin lekcyjnych, w tym 45 teoretycznych i 140 praktycznych. Równolegle do CWKM w MON od 2020 roku działa program „Oddziały Przygotowania Wojskowego”, który jest projektem docelowym dla klas wojskowych – informuje por. A. Michalski.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Partyzant
Partyzant
5 dni temu

Moje pytanie jest po ile lat mają ci uczniowie…bo mają broń w ręku itp.

Nnnnnnn
Nnnnnnn
4 dni temu
Reply to  Partyzant

Z bronią obycie powinno być od najmłodszych lat. Najważniejsze, że chcą się czegoś nauczyć.

Partyzant
Partyzant
4 dni temu
Reply to  Nnnnnnn

Bez komentarza… to nie zabawa w piaskownicy pozdrawiam

ertr
ertr
3 dni temu
Reply to  Partyzant

bron jest gumowa:D

Partyzant
Partyzant
3 dni temu
Reply to  ertr

😅

Ignacy
Ignacy
5 dni temu

Szare szeregi XXI wieku. Żal na to patrzeć.

HU DU=HIV
HU DU=HIV
2 dni temu

W sekcji komentarzy jak zwykle specjaliści.