Szkolenie dla aktywnych sołectw – z diety dwóch radnych

Dwóch radnych z gminy Chorzele: Michał Wiśnicki i Mateusz Piórkowski postanowili wesprzeć aktywnych przedstawicieli sołectw przed ruszającym w przyszłym roku funduszem sołeckim. Zorganizowali szkolenie z udziałem eksperta.

 

– Dzięki operatywności Mateusza udało nam się zaprosić znakomitą ekspertkę, znającą realia Funduszu Sołeckiego od podszewki. To pani Grażyna Jałgos-Dębska, Prezeska Stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza i Stowarzyszenia Nasze Opypy, wiceprezeska Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Grodziskiej, sekretarz Zarządu Głównego Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów – informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych Michał Wiśnicki.

 

Szkolenie odbyło się 3 lipca. Pani Grażyna dostarczyła zebranym mnóstwo wiedzy i sposobów, jak radzić sobie z funduszem. Całkowity koszt szkolenia (wynajem sali, osoby szkolącej, catering podczas spotkania) został w całości opłacony z Dietki Radnego – czyli  z diety dwóch radnych: Michała Wiśnickiego i Mateusza Piórkowskiego.

Radni zapewnili, że dalej będą wspierać sołtysów w pracach związanych z uchwaleniem funduszu sołeckiego w gminie.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments