Szkoła w Obrębie po raz kolejny idzie pod młotek

Wójt gminy Przasnysz, Grażyna Wróblewska ogłosiła drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości położonej w Obrębie. Chodzi o działkę, na której znajduje się budynek po byłej szkole podstawowej.

 

Nieruchomość, o której mowa położona jest na zachodnim końcu wsi Obrąb, po południowej stronie szosy z Przasnysza. Dojazd do nieruchomości prowadzi drogą asfaltową.

„Działka ma kształt nieregularny, zbliżony do trapezu. Od strony wschodniej i południowej działkę szkolną ogranicza droga gruntowa o numerze 309. Od strony zachodniej do działki szkolnej dochodzi działka nr 266 użytkowana rolniczo. Działka zabudowana jest budynkiem po byłej Szkole Podstawowej o pow. 521 metrów kw. oraz budynkiem gospodarczym murowanym o pow. 204 m. kw. Budynek szkoły – powierzchnia zabudowy 521 m2, Budynek gospodarczy – powierzchnia zabudowy – 204 m2. Obecnie nieruchomość nie jest użytkowana” – czytamy w opisie sporządzonym na potrzeby przetargu.

 

Nieruchomość wolna jest od obciążeń i praw osób trzecich. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Przasnysz teren, na którym położona jest nieruchomość przeznaczona jest pod teren usług publicznych.

Przetarg odbędzie się 6.10.2022 roku o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Gminy Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, pok. nr 6.

Łączna wartość nieruchomości wynosi 748 075,00 zł netto.

 

Przypomnijmy, że swoje plany wobec budynku wcześniej miał samorząd powiatu przasnyskiego. W marcu 2020 roku, umową darowizny, nabył nieruchomość od samorządu gminy Przasnysz, by przekształcić budynek po byłej szkole w jednostkę pomocy społecznej. Niemal rok później Zarząd Powiatu Przasnyskiego poinformował, że wycofuje się z inwestycji. Ostatecznie w styczniu 2022 roku podpisana została między samorządami umowa przeniesienia prawa własności nieruchomości na skutek odwołania darowizny.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
1 rok temu

Lepiej byłoby znaleźć pomysł na ten budynek,a nie od razu sprzedawać.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ania

Pomysł to by się znalazł. Gorzej z kasą na jego realizację…

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Dom dla seniorów

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Ryszard

Nie nadaje się. Już to sprawdzili. Ale nadało by się na wielofunkcyjną świetlicę. Objazdowa biblioteka na 1 dzień może nawet gabinet lekarski 1 dzień. W miejscowości mieszka prawie pół tysiąca ludzi i w bliskiej okolicy drugie tyle.
Na pewno można by też zaproponować zamianę lokali z mieszkańcami dworu i zrobić z niego perełkę.