Szkoła w Duczyminie z nowym sprzętem

Gmina Chorzele zakwalifikowała się do projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. Dzięki temu do szkoły w Duczyminie zostanie kupiony sprzęt i oprogramowanie.

 

Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach złożył wniosek do Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego dla Szkoły Podstawowej w Duczyminie.

Gmina Chorzele uzyskała 25. miejsce na liście rankingowej na 213 samorządów. Aktualnie gmina jest w trakcie procedury zmierzającej do podpisania umowy na dofinansowanie.

 

Dzięki projektowi szkoła w Duczyminie zostanie zaopatrzona w sprzęt i oprogramowanie, m.in.: komputery stacjonarne, monitory interaktywne, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, tablety, projektory multimedialne, oprogramowanie interaktywne 3D oraz oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną, e-podręczniki.

Dla nauczycieli oraz uczniów zostaną zorganizowane szkolenia z zakresu prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu sprzętu i oprogramowania zakupionego w ramach projektu. Wysokość wsparcia wynosi co najmniej 80 tys. zł.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments