Szkoła w Duczyminie i Czernicach Borowych z nowym sprzętem komputerowym

Nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne, drukarki laserowe czy oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną – w  dwóch szkołach powiatu przasnyskiego wkrótce pojawi się nowy sprzęt. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Ogółem samorząd Mazowsza doposaży 130 szkół.

 

W powiecie przasnyskim doposażone zostaną dwie szkoły:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie
  • Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych

To już druga edycja mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.

 

– Niestety trwający od ponad roku czas pandemii, obił się bardzo mocno na tradycyjnym systemie nauczania. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice musieli się bardzo szybko odnaleźć w nowej zdalnej rzeczywistości. Nie był to czas łatwy. Nie każda rodzina była w stanie zabezpieczyć swoje dziecko sprzętowo, tak aby miało ono swobodny dostęp do komputera, laptopa czy telefonu i mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Stąd nasza inicjatywa, aby przeznaczyć środki unijne na wsparcie samorządów oraz placówek edukacyjnych w zakupie nowoczesnego sprzętu także w tym roku – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc,

W ramach tegorocznego wsparcia do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

O wsparcie w ramach projektu mogły ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments