Szkoła w Czernicach przygotowuje się do obchodów 100-lecia istnienia. Placówkę można w tym wesprzeć

Trwają przygotowania do obchodów 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych. Organizatorzy chcą ufundować tablicę pamiątkową, zorganizować wystawę jubileuszową i wydać książkę.

 

Trwają prace związane z przygotowaniem obchodów 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych.

– Historia Szkoły sięga 1923 roku, kiedy to uczniowie rozpoczęli naukę w budynku jeszcze nie do końca wykończonym wewnątrz. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji dopisują karty historii i budują wizerunek szkoły,  na który składają się: mądrość, sumienność, dobro, otwartość na świat i potrzeby ludzkie – informuje Małgorzata Góralczyk, dyrektorka szkoły.

Na 3 czerwca 2023 roku zaplanowano główne uroczystości związane z wprowadzeniem szkoły w nowe 100-lecie.

 

– Pragniemy godnie uczcić to wydarzenie. Z tej okazji opracowaliśmy plan działań. Chcielibyśmy ufundować tablicę upamiętniającą 100-lecie z umieszczonym na niej okolicznościowym napisem, a wewnątrz budynku zorganizować wystawę jubileuszową. Ważnym dla nas  projektem jest wydanie książki podsumowującej stuletnią historię naszej „podstawówki”. Planujemy umieścić w niej wspomnienia byłych pracowników i absolwentów – wylicza inicjatywy dyrektorka.

– Chcielibyśmy, aby to czerwcowe spotkanie uczniów, rodziców, absolwentów, byłych  i obecnych pracowników było prawdziwym świętem wszystkich roczników, które tworzyły piękną historię szkoły, żeby stanowiło niepowtarzalną okazją do wspomnień, wzruszeń i odnowienia starych przyjaźni – dodaje.

Szkoła zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji uroczystości i rozważenie możliwości wsparcia finansowego tego jubileuszu.

 

– Jesteśmy przekonani, że działania społeczne i filantropijne dają ogromną satysfakcję oraz stanowią dla młodzieży godny naśladowania przykład zaangażowania w sprawy społeczne i publiczne. Wierzymy, że pomoc państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i będzie wspaniałym wkładem w edukację całych pokoleń, promocję regionu oraz państwa firmy – dodaje.

Wpłaty można dokonywać na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych

  • nr rachunku bankowego: 44 8220 0004 0100 0651 2000 0010
  • z dopiskiem „Jubileusz 100-lecia szkoły”.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments