Szkoła Podstawowa w Ulatowie-Adamach otrzyma czujnik smogu

1200 szkół z całej Polski otrzyma bezpłatne czujniki smogu i tablice LED do wyświetlania wyników pomiarów w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Informację o rozstrzygnięciu naboru do projektu opublikowano w środę na stronie NASK. Wśród zakwalifikowanych szkół jest także Szkoła Podstawowa w Ulatowie-Adamach (gmina Krzynowłoga Mała).

 

Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) to projekt edukacyjno-informacyjny realizowany przez NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS). Dotychczas uczestniczyło w nim ponad 500 szkół, a teraz – w wyniku rozstrzygnięcia ogłoszonego wiosną naboru – dołącza do niego 1,2 tys. kolejnych placówek.

 

Dane zbierane przez czujniki będą na bieżąco przesyłane do centralnego serwera i uśredniane w 5-minutowych okresach pomiarowych. W pobliżu placówki aktualny odczyt będzie widoczny dla społeczności szkolnej i mieszkańców miejscowości dzięki zainstalowanej na budynku tablicy informacyjnej – wyświetlać się na niej będzie aktualna wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły. Dane będą także prezentowane na stronie esa.nask.pl.

Wśród szkół, które otrzymają czujniki jest Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu ( o czym informowaliśmy wcześniej) oraz Szkoła Podstawowa w Ulatowie-Adamach.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments