Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej laureatem konkursu NASK. Nagrodą jest mobilna pracownia komputerowa

Podczas konferencji prasowej w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Wśród laureatów Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej.

 

„Nagrodą są w pełni wyposażone mobilne pracownie komputerowe. Uczniowie nadesłali aż 3075 zgłoszeń i bardzo trudno było wybrać najlepsze. Dlatego zwiększyliśmy pulę nagród i zamiast planowanych 500 mobilnych pracowni komputerowych, do szkół trafi ich ponad 800. Nasze działania w zakresie budowania kompetencji cyfrowych młodego pokolenia są kompleksowe” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

Cyfrowe kompetencje są jednymi z kluczowych umiejętności, potrzebnych do funkcjonowanie w XXI wieku. Każdy aspekt życia przenosi do Internetu, począwszy od rozrywki i komunikacji, przez sprawy urzędowe czy zakupy, aż po naukę i pracę.

– Konkursy, takie jak ten przygotowany przez NASK, są wspaniałym narzędziem edukacyjnym – mówił Janusz Cieszyński. – Atrakcyjne nagrody są tylko dodatkiem, bo prawdziwą wartość stanowi wiedza i nabycie nowych kompetencji, które umożliwią dzieciom i młodzieży sprawne – a przede wszystkim bezpieczne – poruszanie się w cyfrowym świecie – dodał.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

Drużyny rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

Jury wybrało 832 najlepsze prace:

  • w kategorii klasy 1–3 szkoły podstawowej – 337 prace,
  • w kategorii klasy 4–6 szkoły podstawowej – 166 prac,
  • w kategorii klasy 7–8 szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowe – 329 prace.

Nagroda powędruje również do Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej – kat. klas 1-3

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments