Szkoła Podstawowa w Krasnem rozstrzygnęła konkursy. Najlepsi otrzymali nagrody

28 kwietnia, przed weekendem majowym, w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem rozstrzygnięto konkursy i wręczono nagrody zwycięzcom.

 

Konkurs plastyczny upamiętniający 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego pod nazwą „Śladami powstania styczniowego był adresowany do uczniów klas 4 – 8. Jego organizatorem była Danuta Masłowska.

– Miał na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń związanych z powstaniem, miejsc, bitew i bohaterów, jak również budzenie uczuć patriotycznych wśród dzieci. Uczniowie wykonywali prace plastyczne w formie rysunku, pracy malarskiej lub plakatu. Na konkurs wpłynęło 9 prac. Uczestnicy zadbali o ogólne wrażenie artystyczne prac, oryginalność, pomysłowość czy walory plastyczne, takie jak kompozycja i kolorystyka, a także wykazali się znajomością faktów historycznych – informuje szkoła.

 

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – Amelia Czyżewska – klasa VI
  • II miejsce – Joanna Gałecka – klasa V
  • III miejsce – Magdalena Bandura – klasa VI
  • Wyróżnienie – Maja Lubicz-Krośnicka – klasa IV

 

Wręczono także nagrody w konkursie plastycznym i literackim, który odbył się w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy umysł pod hasłem „Nie czas na nudę”. Ich organizatorem była Jolanta Szyszka i Danuta Masłowska.

Wyniki konkursów:

  • I miejsce w konkursie literackim – Maria Kurzyńska – klasa IV
  • I miejsce  w konkursie plastycznym – Klaudia Krawczyk – klasa V
  • II miejsce w konkursie plastycznym – Maja Grabowska – klasa IV oraz Maja Lubicz-Krośnicka – klasa IV
  • III miejsce w konkursie plastycznym – Zofia Goś – klasa IV oraz Nikola Osiecka – klasa IV

 

Wyróżnienia: Joanna Długołęcka – klasa VI, Gabriela Ruszczyńska – klasa IV, Magdalena Konopka – klasa IV, Nikola Stursiak – klasa IV, Paulina Pigut – klasa IV, Anastazja Uliszewska – klasa IV.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments