Szkoła Podstawowa w Krasnem przechodzi w tryb hybrydowy. Prawie 80 uczniów trafiło na kwarantannę

Od poniedziałku 13 września zajęcia w Szkole Podstawowej w Krasnem odbywają się w trybie hybrydowym. Około 80 dzieci zostało skierowanych na kwarantannę.

 

Nowy rok szkolny rozpoczął się niespełna dwa tygodnie temu. Wielu uczniów, rodziców i nauczycieli zastanawia się czy (i ewentualnie jak długo) w tym roku uda się uniknąć zdalnego nauczania. W powiecie przasnyskim na hybrydowy tryb nauczania przeszła właśnie Szkoła Podstawowa w Krasnem.

 

Jak poinformowała nas Maria Śliwińska, dyrektor przasnyskiego Sanepidu, około 80 dzieci zostało skierowanych na kwarantannę w związku z kontaktem z osobą zakażoną wirusem Covid-19. Na stronie internetowej szkoły pojawiła się informacja o zmianach w prowadzeniu zajęć lekcyjnych.

Od poniedziałku 13 września do piątku 17 września szkoła pracować będzie w trybie hybrydowym. Klasy I, IIA, III, VIIIA i VIIIB pracują stacjonarnie, tzn. lekcje odbywają się w szkole zgodnie z planem. Klasy IIB, IV, V i VI w dniach 13-17 września pracują zdalnie na platformie MS Teams. Lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem dla danej klasy. Klasa VIIA w trybie zdalnym pracuje 13 września (poniedziałek) na platformie MS Teams. Lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem dla danej klasy. Od wtorku klasa wraca do nauki stacjonarnej. Klasa VIIB w trybie zdalnym pracuje w dniach 13-16 września na platformie MS Teams. Lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem dla danej klasy. W piątek 17 września klasa wraca do nauki stacjonarnej. Oddziały przedszkolne pracują bez zmian.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

Kiedy ten cyrk się zakończy? Przychodzi jesień, ludzie jak co roku sie przeziębiają, ale teraz nie ma innych chorób niż covid

Aaaa
Aaaa
1 rok temu
Reply to  Zbyszek

Zminimalizuje się gdy wszyscy zrozumieją powagę problemu i zaczną współpracować w trosce o dobro swoje, swoich najbliższych i tych z dalszego otoczenia.

Bogna
Bogna
1 rok temu
Reply to  Aaaa

o jakiej 'powadze problemu’ piszesz? o bezobjawowym wirusie? o tym że maseczka nie chroni przed wirusem? że szczepionka nie chroni ani przed zakażeniem ani przed transmisją? od 2 lat współpracujemy w imię dobra (to czysta manipulacja, władza zrzuca wine na obywatela – Ty jesteś zły bo nie pzrestrzegasz, nie nosisz, nie wyszczepiłeś się…) i co? moze podaj dane z Izraela o tym jak w kraju wyszczepienia prawie 100% dalej grasuje mityczny covid.

Aaaa
Aaaa
1 rok temu
Reply to  Bogna

O tym wirusie, który zabiera naszych niskich, a tych których oszczędza często pozostawia z nieodwracalnymi skutkami na zdrowiu. To nie kwestia władzy to kwestia świadomości, przynajmniej odrobiny znajomosci nauki i zdrowego rozsądku. Nie, nie podam danych odeśle panią na przynajmniej podstawowy kurs wirusologii … chociaż nie wiem czy nie należałoby zacząć od podstaw biologii.

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  Aaaa

Chętnie porozmawiam o zdrowym rozsądku. Zdrowy rozsądek kazał lekarzom leczyć ludzi teleporadą? Czy zdrowy rozsądek kazał nosić maseczki na świeżym powietrzu? Czy zdrowy rozsądek kazał zniszczyć gospodarkę? Czy zdrowy rozsądek kazał zniszczyć zdrowie psychiczne i edukację dzieci?

Aaaa
Aaaa
1 rok temu
Reply to  Kefas

Zdrowy rozsądek to tez przestrzeganie tak prostych zasady jak dezynfekcja i dystans … nic nie kosztuje a może zdziałać wiele … stosowanie się do nich pozwoliłoby unikać wielu innych przytoczonych przez pana restrykcji, które nie zawsze miały uzasadnienie. Negujemy wciąż wszystko a z pewnością szybko nie pożegnamy sie z pandemia!

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  Aaaa

Z początku stosowałem się do wszystkich zaleceń, włącznie z maseczką na świeżym powietrzu. Nie chodziłem do kościoła, zakupy robiłem w nocy, żeby unikać tłumów, nie odwiedzałem mamy ani dziadka, nie spotkaliśmy się nawet na święta. Bo nie wiedziałem z czym mamy do czynienia, bo przekaz był przerażający. Ale potem przyszło otrzeźwienie. Bo ileż można tak żyć? Nie wiem, może niektórzy tak potrafią, ja do nich nie należę. Nie da się żyć w ciągłym strachu, który jest podsycany przez media. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Przychodzi czas na refleksję kiedy spotykasz znajomych, których się unikało, bo przecież zalecenia, i dowiadujesz się że… Czytaj więcej »

Mati
Mati
1 rok temu

wystarczy 4 uczniów z różnych klas z wykrytym (w lipnych testach)_ kowidem a 4 klasy dadzą na kwarantannę (z 80 uczniow). paranoja osiąga szczyt. czy w czasie pandemii grypy (corocznej) cokolwiek zamykano? u nas w pierwszej kolejności – szpitale i dostęp do lekarza. „po czynach ICH poznacie”

Ewa
Ewa
1 rok temu

Ale jak to. Pani szczepiona a chora? I tyle dzieci na kwarantannie?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A dowiem się, kto jest chory i czy był zaszczepiony?

Ewa
Ewa
1 rok temu

Podobno Pani, która była szczepiona. Dziwne, szczepienia nie działają? Zapewniano że Szczepieni nie zarażaja do dlaczego Dzieci na kwarantannie?

Aaaa
Aaaa
1 rok temu
Reply to  Ewa

Szczepieni tez mogą zachorować tylko przechodzą z reguły chorobę łagodniej, bądź bezobjawowo. A to już sukces bo ryzyko ciężkiego przebiegu, powikłań bądź smierci jest zdecydowanie zmniejszone i o to chyba chodzi! Szczepiony czy nie szczepiony, jeśli chory to może zarażać.