Szkoła Podstawowa w Czernicach Borowych z dofinansowaniem na rozwój czytelnictwa

Ponad siedem tysięcy złotych trafi do Szkoły Podstawowej i oddziału przedszkolnego w Czernicach Borowych na rozwój czytelnictwa w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”

 

To efekt wniosku, jaki gmina Czernice Borowe złożyła w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”.

Gminie przyznano wsparcie finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa na rozwijanie zainteresowań uczniów i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Pieniądze te powędrują do Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych w kwocie 4,5 tys. zł oraz do oddziału przedszkolnego mieszczącego się w tej samej placówce oświatowej w kwocie 3 tys. złotych.

 

– Łączna wartość otrzymanego wsparcia finansowego to 7,5 tys. zł. Kwota ta stanowi 80% kosztów realizacji zadań objętych dofinansowaniem ze środków budżetu państwa. Pozostałe 20%, czyli 1875,00 zł to środki własne gminy – poinformowała gmina Czernice Borowe.

 

j.b.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments