Szkoła Podstawowa w Bogatem zorganizowała zbiórkę świąteczna dla Dimy i jego rodziny

Dima, to jeden z ukraińskich chłopców, który przez pewien czas uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Bogatem. Placówka postanowiła przygotować dla niego i jego rodziny paczkę świąteczną.

 

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem zorganizowano zbiórkę świąteczną dla Dimy i jego rodziny, którzy przez pewien czas z powodu wojny na Ukrainie zamieszkiwali w miejscowości Bogate.

– Kochani, udało nam się zebrać 2300zł dla naszego ucznia Dimy oraz jego najbliższych. Pomimo powrotu do Ukrainy pozostajemy z nimi w kontakcie. Wiemy, że szczególnie teraz zimą, w trakcie trwania alarmów przeciwlotniczych, kiedy brakuje elektryczności sytuacja jest trudna – informuje szkoła.

 

W ramach zebranej kwoty udało się zakupić ciepłe ubrania, słodycze oraz wiele innych potrzebnych rzeczy.

– Dzięki wam udało nam się kupić komplet ciepłych ubrań i obuwia dla Dimy, latarki, powerbanki, zapas baterii wraz z akumulatorami do ich ładowania oraz słodycze, bo to przecież również paczka świąteczna. Dziękujemy tym z Państwa, którzy podarowali dodatkowe ubrania termiczne i zimowe. Empatia i wielkie serca. Zawsze możemy liczyć na wsparcie społeczności w Szkole w Bogatem. Jesteście wspaniali! Serdecznie dziękujemy – dodają.

Przekazanie paczki świątecznej dla Dimy, jest możliwe dzięki Bartoszowi Gnojewskiemu, który pomoże dostarczyć przesyłkę do Fundacji Jana Pawła II.  Ta następnie przekaże ją rodzinie chłopca.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments