Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu zdobyła tytuł w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorcza szkoła – przedsiębiorczy uczeń”.

Od wielu lat w przasnyskiej „Dwójce” prężnie działa Szkolna Kasa Oszczędności i Wolontariat. Uczniowie uczestnicząc w programie SKO uczą się oszczędzania, przedsiębiorczości, ekonomii. Dzięki temu pod koniec maja SP2 zdobyła tytuł w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorcza szkoła – przedsiębiorczy uczeń”.

 

– Szkoła daje możliwość odkrywania talentów ekonomicznych wśród dzieci i młodzieży. Studium Prawa Europejskiego bardzo wysoko oceniło działania szkoły w kierunku przedsiębiorczości i rozwijania u uczniów wiary we własne siły. Przedsiębiorczość to postawa, która jest przeciwieństwem bierności, zawiera w sobie pewne umiejętności i zdolności. Takich cech i postaw uczą się dzieci w Szkole Podstawowej nr 2.  Nauczyciele rozwijają w swoich uczniach kreatywność, spostrzegawczość i wyobraźnię. Jest to ważny element przedsiębiorczości i tego należy uczyć dzieci.  Zdobywanie takich umiejętności, da dzieciom dobry start w dorosłe życie – informuje przasnyska placówka.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments