Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu pierwsza w kraju w konkursie SKO. Placówka wygrała 20 tys. zł

Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to rywalizacja, w której Bank PKO BP nagradza laureatów, którzy z pasją i profesjonalizmem realizują założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu zajęła I miejsce w etapie krajowym.

 

Celem konkursu jest m.in. praktyczna edukacja ekonomiczna, kształtowanie podstaw przedsiębiorczości, promowanie zdrowego stylu życia oraz wsparcie działań edukacyjnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych, realizowanych w ramach programu SKO przez Nauczycieli.

Konkurs SKO składał się z dwóch etapów: regionalnego i krajowego. W ramach rywalizacji nauczyciele przygotowali elektroniczne prezentacje przedstawiające działania i osiągnięcia szkoły oraz opiekuna SKO.

Do 10 września trwało głosowanie internautów. W piątek, 15 września ogłoszono wyniki. Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu zajęła I miejsce w etapie krajowym konkursu i tym samym uzyskała nagrodę w wysokości 20 tys. złotych.

– Dziękujemy Szanownej Komisji za docenienie naszej pracy, jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Nagroda pieniężna pomoże nam w dalszym działaniu na rzecz SKO w naszej szkole. Wszystkim  głosującym na naszą Kronikę SKO serdecznie dziękujemy – przekazuje przasnyska dwójka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments