Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu na kwarantannie.

Wczoraj około godziny 19.00 dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu została powiadomiona o pozytywnym wyniki testu jednego z nauczycieli szkolnej świetlicy. Nauczyciel ten miał styczność z dziećmi wszystkich klas, dlatego dyrekcja szkoły po pozytywnej opinii Sanepidu, zadecydowała o czasowym wstrzymaniu stacjonarnej nauki dla zerówek, klas pierwszych, drugich oraz trzecich.

 

– Do niedzieli 21 lutego 2021 r. nie będzie prowadzona nauka stacjonarna w naszej szkole – poinformowała naszą redakcję dyrektor Hanna Tomaszewska.

– Uczniowie wszystkich klas zostali skierowani na kwarantannę i przechodzą na nauczanie zdalne. Do ryzykownego kontaktu doszło na szkolnej świetlicy, gdzie uczęszczali uczniowie zerówek oraz klas 1-3. Mamy już pozytywną opinię Sanepidu w tej sprawie, teraz dopełniamy formalności związanych z tą sytuacją.

 

Dyrekcja szkoły powziąwszy informacją dotyczącą pozytywnego testu u jednego nauczycieli świetlicy, podjęła natychmiastowe kroki, ponieważ dziś rano uczniowie nie mogli spotkać się w szkole. W ciągu kilku wieczornych godzin kadra nawiązała kontakt telefoniczny z rodzicami, aby poinformować ich o nowej sytuacji.

Kwarantanną i zdalnym nauczaniem w przasnyskiej „Dwójce” objętych zostało 162 uczniów w klasach 1-3 oraz 30 uczniów zerówek. Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności, nauka stacjonarna zostanie wznowiona w poniedziałek 22 lutego.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
2 lat temu

Tymczasem na Onecie, w sumie też o nauce „Wojna w nauce. Awanse dla kolegów i sojuszników ministra Ostry konflikt w resorcie edukacji. Minister Przemysław Czarnek przyznał wyjątkową pozycję naukową czasopismom, w których sam publikował. Dołożył do tego także m.in. pismo kojarzone z o. Tadeuszem Rydzykiem oraz periodyk wydawany przez resort Zbigniewa Ziobry. Gdy lista wejdzie w życie, o wiele łatwiej będzie zrobić karierę naukową w pismach wspierających władzę…Pisma naukowe mają punktację, którą przyznaje minister. Wysoka punktacja powinna być efektem wysokiego poziomu pisma Minister Czarnek właśnie wywrócił tę hierarchę do góry nogami. Pismom swych kolegów przyznał bardzo wysoką punktację, równą najważniejszym… Czytaj więcej »

Tom
Tom
2 lat temu
Reply to  taaaaa

Odwal się lewacki trolu od Pana Czarna

Jan
Jan
2 lat temu

Czy my się z tego kiedykolwiek otrząśniemy?