Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu też będzie miała swój mural!

Na frontowej ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 3 powstał mural z portretem patrona szkoły – Tadeuszem Kościuszką. Tymi śladami, już wiosną przyszłego roku, podąży Szkoła Podstawowa nr 2, gdzie powstanie mural z sylwetką Henryka Sienkiewicza.

 

Mural z podobizną autora Ogniem i Mieczem i Quo Vadis, noblisty, wielkiego pisarza, literata i nowelisty powstanie już w przyszłym roku na frontowej ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 Przasnyszu od strony ul. Jana Kilińskiego.

Jego autorem będzie plastyk, głównodowodzący pracowni batiku „Mamut” działającej przy Miejskim Domu Kultury – Tomasz Jakubowski, spod którego ręki wyszły inne ścienne malowidła w Przasnyszu.

 

W związku z faktem, iż placówka położona jest na obszarze objętym ochroną konserwatorską, miasto wystąpiło o zgodę na realizację prac zasadniczo ingerujących w wygląd elewacji budynku, a pomysł spotkał się z aprobatą służb ochrony zabytków.

Zgoda konserwatora otwiera drogę do realizacji projektu już wiosną przyszłego roku, kiedy tylko warunki atmosferyczne umożliwią komfortowe prace w terenie.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hela
Hela
1 rok temu

No.. taki mural jest niezbędny do funkcjonowania szkoły. Kto zapłaci ? Miasto ? Na obiady dać dla biednych, zajęcia dodatkowe zorganizować, pomoce do szkół kupić a nie ściany zdobić.

Ait
Ait
11 miesięcy temu
Reply to  Hela

Niech rodzice tych biednych dzieci w końcu wezmą się za robotę, a nie przesiedzą tylko w Mopsie

Tedi
Tedi
1 rok temu

Jeśli taki jak nowe logo to może lepiej nie…

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu

Jak bedzie to robił Pan Tomasz to super .To co zrobił na ścianie SP nr 3 coś pięknego. Widziałam wiele jego prac i myślę,że ma talent i ogromne umiejętności. A taki skromny. SP 2 czeka bo jest tego również warta!!!