„Szkoła Pamięta” – uczniowie i harcerze z Czernic Borowych odwiedzili i uporządkowali groby

Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, tak, jak i wiele placówek oświatowych w kraju bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Szkoła Pamięta”.

 

– Odbywa się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii –  narodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią naszego regionu i społecznością – relacjonuje szkoła.

W jej ramach uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w lekcjach wychowawczych, które były poświęcone tej tematyce, a także odwiedzili pobliski cmentarz.

– Cmentarz w Czernicach Borowych odwiedziły też dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami oraz uczniowie kl. I – III  by przywołać historię i chwilą zadumy oddać cześć poległym – dodaje.

Do akcji przyłączyli się także harcerze z drużyny 1HDK „Zielony Płomień”, którzy wraz z dh Joanną Szafrańską, jak co roku, uporządkowali  Grób Nieznanego Żołnierza, Ofiar Terroru Hitlerowskiego, rodziny Chełchowskich, Włodzimierza Flunta – kierownika szkoły podstawowej w Czernicach Borowych oraz Grób Nieznanego Żołnierza w Węgrze.

– Spacerując cmentarnym chodnikiem, rozmawiając o bliskich, którzy odeszli, o szacunku dla nich i o odpowiednim zachowaniu się w takich miejscach, uczniowie odbyli ciekawą lekcję patriotycznego kultywowania pamięci o zmarłych – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments