Szkoła Muzyczna I Stopnia otrzymała nowo zakupione pianino. Artur Żuchowski: to instrument bardzo wysokiej jakości

19 października 2022 odbyło się przekazanie Szkole Muzycznej I stopnia w Przasnyszu nowo zakupionego pianina. Instrument dostarczono dzięki Fundacji Pelikan i Fundacji SCALAM.

 

Pianino Yamaha U3 zostało kupiony dzięki hojności dwóch fundacji: Pelikan i SCALAM.

– Żyjemy w bardzo trudnym czasie, z jednej strony w czasach covidu, który spowodował, że dostarczanie instrumentów przez producentów wiodących firm, które mają swoją  siedzibę na kontynencie azjatyckim, w tym m.in. firmy, której instrument kupiliśmy, jest utrudniony. Dlatego bardzo się cieszymy, że taki instrument udało nam się nabyć – mówi Artur Żuchowski dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu.

 

– Z drugiej strony kryzys i niepewność, które cały czas wiszą nad nami nie ułatwia nikomu podejmowania decyzji, zwłaszcza tych finansowych. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni darczyńcom, którzy tak wielki gest w naszym kierunku wykonali. Doceniamy to bardzo szczególnie przez pryzmat czasów w jakich się znajdujemy – dodaje.

Zakupione pianino to instrument bardzo wysokiej jakości.

– Seria U3 to seria instrumentów najwyższej klasy. W tym momencie szkołą posiadała jeszcze dwa dobre pianina firmy Yamaha serii B3. Ten instrument jest jednak zdecydowanie lepszy. Będzie funkcjonował w klasach, w których potrzebny jest uczniom akompaniament, by ci mogli się rozwijać i prostować ścieżki swojego życia artystycznego, a także korzystać ze skrzydeł, które nad nami rozpostarła fundacja – komentuje dyrektor Żuchowski.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aj.
Aj.
1 rok temu

Sali koncertowej nie dostali.
Sala koncertowa + kino = 8 mln.
Dużo za dużo.
Donos na inwestycję w Zdziwoju = 5 mln.
Spoko.

Aj.
Aj.
1 rok temu
Reply to  Aj.

W takim razie, za tego minusa.
Artykuł przypomnienie.
Kto pisał może nie donosy, ale INFORMACJE DLA PROKURATURY.
https://www.infoprzasnysz.com/wojna-w-przasnyskim-samorzadzie-powiatowym-chodzi-o-strate-kilku-milionow/

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Aj.

No Brodaty pisał. Chyba nikt nie ma wątpliwości. A teraz pakuje się do zdjęcia. Zawsze i wszędzie.

Aj.
Aj.
1 rok temu

Właśnie o to mi chodzi. Pianino zakupione chyba nie za pieniądze powiatu, ale na zdjęciu starosta powiatu. Szkoła muzyczna bez sali koncertowej, bo 8 mln, to było zbyt dużo dla obecnego starosty. Ale na zdjęciach w szkole muzycznej – starosta. Wygląda na to, że szkoła muzyczna nie dostanie sali koncertowej. Zatem będą korzystać z nowych sal, w wyremontowanym MDK. Natomiast MDK, chyba wciąż od powiatu ( zatem od starosty) nie dostał finansowego wsparcia na remont. Ale idzie rok wyborczy i robi się powiatowy budżet wyborczy, to i mam nadzieję, że kilka milionów na MDK się znajdzie w powiecie. I sobie… Czytaj więcej »

Ait
Ait
1 rok temu
Reply to  Aj.

Szkoda tylko, że muzyczna zajmuje klasy lekcyjne w zespole szkół, mogliby przenieść ją np do medyka.

Zenek
Zenek
1 rok temu
Reply to  Ait

Szkoła potrzebuje wlasnej siedziby. Moze by tak starostwo przeniesc do stodoły na Zawodziu?

Jade
Jade
1 rok temu
Reply to  Aj.

A kto by na te koncerty tu chodził. Dziś był u Mateczek koncert. Ile było osób?

Joachim
Joachim
1 rok temu

Fajne pianino, jednak w cenie nowego U3 wolałbym kupić używany fortepian w dobrym stanie.
btw. czy w szkole jest prowadzona sekcja klawiszowa? Jak nie to najwyższy czas taką wprowadzić. Dojeżdżać do Ciechanowa lub Ostrołęki dla lokalsów, to trochę słaba opcja, mając pod nosem szkołę muzyczną. Młodzieży uczcie się, klasyczna muzyka uspokaja, kształtuje wrażliwość i pomaga żyć w tych chorych czasach.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!

Vic
Vic
1 rok temu
Reply to  Joachim

Bardzo dobrze ze nie ma tu klasy fortepianu. Bylby to poczatek konca tej szkoły. Są inne wspaniałe instrumenty, ktorych w Ciechanowie, Ostrołęce czy Mławie nie ma.

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

Ja kupilem ostatnio prawie nowe pianino cyfrowe (nie keyboard) za 900zł gra super, to kosztuje kilkadziesiat tazy tyle, bogaci w tym Przasnyszu.

Zenek
Zenek
1 rok temu

Czy wreszcie o potrzebach szkoły muzycznej moglaby sie wypowiedzieć sama szkoła w osobach rady pedagogicznej? Mam tu na myśli osoby które wiedzą najlepiej jak szkola artystyczna powinna wyglądać. Lokalni znawcy potrafia wszystko sprzasnyszyć. A pianino…cóż kampania wyborcza się zaczęła.