Sześciu przedsiębiorców z dotacją na rozpoczęcie działalności

12 grudnia w Centrum Aktywizacji Biznesu sześć dotychczasowo bezrobotnych osób podpisało umowy na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczych.

 

W poniedziałek, 12 grudnia zostały podpisane umowy z sześcioma nowymi przedsiębiorcami, którzy otrzymają wsparcie finansowe na utworzenie i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej na terenie powiatu przasnyskiego.

– W spotkaniu uczestniczył starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber wraz z Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy Barbarą Garlińską oraz Pracownik ZUS. Starosta życząc nowym przedsiębiorcom sukcesów w prowadzeniu działalności zaoferował możliwość uczestniczenia w przydatnych szkoleniach finansowanych przez Powiat Przasnyski. Przedsiębiorcy otrzymali także zapewnienie Starosty o pomocy i wsparciu ze strony samorządu powiatowego, między innymi w postaci doradztwa liderów krajowego i zagranicznego rynku działających w ramach Powiatowej Rady Przedsiębiorczości – informuje Powiat Przasnyski.

 

Dzięki wsparciu ze środków współfinansowanych ze środków Funduszu Pracy w powiecie przasnyskim powstało 6 nowych firm:

  • sklep odzieżowy
  • sklep internetowy z odzieżą używaną
  • usługi ogólnobudowlane
  • konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych
  • mobilne usługi barmańskie
  • mobilne usługi piorąco – sprzątające

 

Przed wypłatą pozyskanych środków finansowych nowi przedsiębiorcy wzięli udział w szkoleniu „ABC Przedsiębiorczości”,  którego celem jest wprowadzanie w zagadnienia związane z założeniem i prowadzeniem własnych firm.

 

– Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej – dodaje powiat.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
11 miesięcy temu

A Pani w okularach na co wzięła? Ostrzenie nożyczek ?🤣🤣

optymista ale coraz mniejszy
optymista ale coraz mniejszy
11 miesięcy temu

Żenujący show na koszt podatnika. Zapewne w ramach szkolenia przemiłe ciocie z ZUS-u powiedziały młodym rekinom biznesu że za rok czeka ich ze 2 tys. składki do tej zacnej instytucji. Nawet jak pies z kulawą nogą niczego im nie zleci, comiesięczny haracz musi być. Bo jak nie, ciocie przestaną być takie miłe i odwiedzi wujek komornik. W komunikatach tego typu nigdy nie podaję się statystyk odnośnie trwania takich pseudofiremek po odłączeniu kroplówki finansowanej przymusowo przez podatnika. Bo przecież nie chodzi jakieś firemki tylko o te fotki i wdzięczność wyborców. A wartość takiego szkolenia jest wprost proporcjonalna do stażu na rynku… Czytaj więcej »

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu

I odrazu pistolety im dajcie żeby sobie w głowę strzelili w tym kraju to tylko kurw..y i politycy mają dobrze