Sześć osób zatrzymanych pod zarzutem wprowadzenia do obrotu znacznej ilości marihuany i amfetaminy

Wspólne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 6 osób podejrzewanych m.in. o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości marihuany i amfetaminy. Działania prowadzone w powiecie mławskim ukierunkowane były na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie sąd zastosował areszt tymczasowy wobec trzech osób.

 

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji wspierani przez stołecznych kryminalnych oraz funkcjonariuszy warszawskich komend rejonowych Policji i Komendy Powiatowej Policji w Mławie przeprowadzili na terenie powiatu mławskiego akcję ukierunkowaną na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W akcji udział brali również kontrterroryści z SPKP w Warszawie i CPKP „BOA”.

W trakcie prowadzonych działań policjanci weszli do kilku nieruchomości w powiecie mławskim. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 6 osób w wieku od 25 do 33 lat, wśród których są podejrzani o handel i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz inne przestępstwa. Jak ustalili śledczy, miało to być nie mniej niż 99 kilogramów marihuany i 4 kilogramów amfetaminy.

 

27-latek z Mławy usłyszał zarzuty dotyczące handlu i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ponadto odpowie on za nielegalne posiadanie broni palnej, pobicie oraz wymuszenie rozbójnicze. Sąd zdecydował o tymczasowym umieszczeniu go w areszcie na okres trzech miesięcy.

Wobec kolejnych mieszkańców powiatu mławskiego w wieku 26 i 29 lat, podejrzanych o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, na wniosek prokuratury sąd zastosował jednomiesięczny areszt. Starszy z nich podejrzany jest również o nielegalne posiadanie broni palnej, pobicie oraz wymuszenie rozbójnicze. Natomiast młodszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków w miejscu swojego zamieszkania. 33-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna również usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych i zostali oni objęci policyjnym dozorem.

Podczas przeszukań posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 1300 litrów chemikaliów mogących służyć do produkcji substancji psychotropowych oraz narkotyki w postaci marihuany i mefedronu. Ponadto funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli blisko 40 tysięcy złotych. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdowały się również telefony komórkowe, a także inny sprzęt elektroniczny.

 

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

 

 

 

Źródło KSP Warszawa
Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze, trzeba jeszcze przejrzeć powiat Makowski i przasnyski. Mogą jeździć po tym dziadostwie i komu krzywdę zrobić

Obserwator
Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  Arkadiusz

Sam jesteś dziadostwo.

Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu
Reply to  Obserwator

Odczep sie

Kawior
Kawior
1 miesiąc temu

Te środki są szkodliwe dla organizmu, ludzie tracą pieniądze na zbyteczne rzeczy teraz ważniejszy jest opał do ogrzewania budynków na zimę niż utrata gotówki na narkotyki. przestępców narkotykowych należy wsadzić do aresztu a nie wypuszczać za kaucją bo ludzie przez nich stracili pieniądze i godność osobista