Sześć osób rannych w dwóch poważnych wypadkach na krajówce.

Policja prowadzi czynności w sprawie dwóch poważnych zdarzeń drogowych, w których ucierpiało 6 osób. W jednym z nich uczestniczyły trzy samochody ciężarowe. Utrudnienia  oraz usuwanie skutków wypadków trwało kilka godzin.

 

Do zdarzenia, które na długo zablokowało ruch na krajowej siódemce doszło tuż przed 5 rano, w pobliżu Dalni.

Jak wynika ze wstępnych informacji z miejsca zdarzenia, kierujący audi, 60-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, jadąc w kierunku Warszawy wyprzedzał, w miejscu objętym zakazem, samochód ciężarowy volvo. W trakcie tego manewru, kierujący audi uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy marki Renault, kierowany przez 47-letniego obywatela Ukrainy, a następnie w wyprzedzane ciężarowe volvo. Pchnięte uderzeniem ciężarowe renault uderzyło w naczepę kolejnego tira. Kierowca audi, wraz z 60-letnią pasażerką oraz kierujący ciężarowym renault zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Pracujący na miejscu wypadku policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującemu audi prawo jazdy.

Pół godziny później, na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z drogą krajową nr 7 doszło do kolejnego wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe.

Jak wynika z ustaleń, kierujący oplem 28-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Mławy, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu i nie zdołał zatrzymać się przed skrzyżowaniem, na czerwonym świetle. Wjeżdżając na skrzyżowanie zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki BMW, które wypadło z drogi do rowu. Kierujący bmw, 35-letni mieszkaniec Olsztyna oraz pasażer, zostali przewiezieni do szpitali. Pogotowie ratunkowe zabrało także rannego pasażera opla. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującemu oplem prawo jazdy.

 


 

Źródło KPP w Mławie
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments