Sześć laptopów trafiło do Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. To efekt udziału w projekcie „Sieć na kulturę”

„Sieć na kulturę” to projekt Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Polska Cyfrowa. Miejski Dom Kultury w Przasnyszu w ramach programu szkolił dzieci z bezpiecznych zachowań w sieci.

 

Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych zgłoszonych pracowników samorządowych instytucji kultury, a następnie przeprowadzenia szkolenia dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez pracownika domu kultury, w celu rozwinięcia kompetencji cyfrowych uczestników.

 

Tematem szkolenia prowadzonego przez Miejski Dom Kultury były „Bezpieczne zachowania w sieci”. Szkolenie obejmowało zagrożenia związane z korzystaniem z sieci Internet. Mowa była także o  cyberprzemocy, wirusach, jak się przed nimi zabezpieczyć, jak bezpiecznie przechowywać pliki. Nie zabrakło tematyki netykiety i wielu innych zagadnień, pozwalających na uniknięcie niebezpieczeństwa czyhającego na użytkowników Internetu.

Szkolenie dzieci i młodzieży odbywało się w dniach 1 kwietnia  – 6 maja. W zajęciach online uczestniczyła młodzież̇ w wieku 10 – 18 lat z powiatu przasnyskiego. Cykl szkoleń obejmował 11 spotkań, łącznie 31 godzin lekcyjnych warsztatów online. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia, a dom kultury wzbogacił się o 6 laptopów, które pozwolą lepiej rozwijać ofertę kulturalną.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments