Szerokopasmowy internet w gminie Chorzele – także na terenach wiejskich.

Na terenie Gminy Chorzele spółki Fibee i Fibee IV realizują projekt polegający na budowie szerokopasmowej sieci światłowodowej.

 

W pierwszej kolejności zostaną wykonane przyłącza do szkół na terenie gminy Chorzele w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. – W perspektywie najbliższych 3 lat spółka ma zamiar objąć swoim zasięgiem zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną na terenach podmiejskich i wiejskich, tam gdzie obecnie nie ma możliwości świadczenia szerokopasmowych usług dostępu do internetu – informuje Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach.

Spółka przy realizacji projektu korzysta między innymi z istniejącej na terenie gminy Chorzele infrastruktury sieci szerokopasmowego internetu zrealizowanej w ramach zadania „Internet dla Mazowsza” (IDM).

– Do miejscowości, gdzie nie dociera sieć szerokopasmowa firma zamierza położyć własną infrastrukturę podziemną bądź skorzystać ze słupów energetycznych w ramach współpracy z PGE – przekazuje burmistrz Beata Szczepankowska.

Przypomnijmy, że gmina wkrótce uruchomi także 8 zewnętrznych punktów dostępu do bezpłatnego, bezprzewodowego internetu Wi-Fi dla wszystkich mieszkańców.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments