Szanse na wyjaśnienie zasłabnięć uczniów w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu maleją

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wciąż nadzoruje dochodzenie w sprawie narażenia uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu przy ulicy Sadowej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w dniu 12 kwietnia 2024 roku, tj. o czyn z art.160 §1 k.k. Szanse na znalezienie przyczyny zdarzenia jednak maleją.

 

– Przyczyny zasłabnięć uczniów wciąż nie ustalono. Strażacy pracujący na miejscu nie wykryli miernikami żadnej niebezpiecznej sytuacji. Być może dlatego, że gdy tylko doszło do tej niecodziennej sytuacji, w szkole otwarto okna żeby przewietrzyć pomieszczenia. To oczywiście jest działanie, które w takiej sytuacji podjąłby pewnie każdy – mówi nam prokurator rejonowa w Przasnyszu, Renata Zadrożna.

– Nic nie wykazały również badania przeprowadzone u młodzieży, która po zdarzeniu trafiła do szpitala. W wynikach nie było nic niepokojącego – dodaje.

Przełomu nie przynoszą również przesłuchania świadków, choć te cały czas trwają. – Wciąż przesłuchujemy w sprawie kolejne osoby, na razie z zebranych dotychczas materiałów przyczyny nie udało się ustalić – mówi z kolei mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Do zdarzenia doszło 12 kwietnia 2024 r. Wówczas do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu jednej z uczennic oraz złym samopoczuciu kolejnych uczniów w Zespole Szkół Powiatowych, w budynku na ul. Sadowej. Młodzież skarżyła się na zawroty głowy, wymioty i bóle brzucha.

Pomocy medycznej trzem uczennicom udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego. Pozostali uczniowie zostali ewakuowani z budynku. Liczba osób uskarżających się na złe samopoczucie rosła. Wówczas podjęto decyzje o zadysponowaniu Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ciechanowa oraz Grupy Ratownictwa Medycznego z Warszawy.

W sumie w związku ze zdarzeniem ewakuowano z budynku szkoły 340 osób, 19 osób wymagało hospitalizacji, a łącznie pomocy medycznej udzielono 40 osobom.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdegustowany
Zdegustowany
16 dni temu

Umorzonko.

Avatar
Avatar
16 dni temu

Normalne.

Łukasz
Łukasz
16 dni temu

Zapytać co palili to się wyjaśni