Sytuacja epidemiologiczna w przasnyskim szpitalu pod kontrolą. 20 wolnych łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2

Z danych, jakie uzyskaliśmy od Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu wynika, że sytuacja epidemiologiczna jest ustabilizowana. W szpitalu przebywają 73 osoby chore na koronawirusa. Nadal dostępne są wolne łóżka.

 

Jeszcze w listopadzie, sytuacja w powiecie przasnyskim nie należała do najłatwiejszych. Przepełnione oddziały covidowe i codzienne przypadki zachorowań. Końcówka grudnia okazała się jednak trochę łaskawsza.

Z danych, jakie otrzymaliśmy z Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu na dzień 28 grudnia 2021 roku hospitalizowanych jest 73 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, z czego 27 pacjentów to mieszkańcy powiatu przasnyskiego. Większość z hospitalizowanych osób nie była zaszczepiona.

 

– Z ogółu osób zakażonych, zaszczepionych przeciwko covid-19 jest 23 pacjentów. Pozostali – 50 pacjentów to osoby niezaszczepione, co stanowi 68,5% pacjentów zakażonych – informuje SPZOZ w Przasnyszu.

Obecnie w przasnyskim szpitalu wolnych jest 20 łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych lub z podejrzeniem koronawirusa.

Wśród pacjentów, którzy obecnie przebywają w przasnyskiej placówce szpitalnej, 15 z nich to chorzy w stanie ciężkim. Wśród najczęstszych dolegliwości, z jakimi trafiają do szpitala w Przasnyszu pacjenci zakażeni SARS-CoV-2, wymienia się: duszność, uporczywy kaszel, gorączkę, osłabienie, brak apetytu, odwodnienie, biegunkę i wymioty.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
2 lat temu

Wyrazy głębokiego szacunku i uznania dla kierownictwa i całego personelu oddziału covidowego na oddziale rehabilitacji za opiekę składa wdzięczny pacjent.