Sylwia Błach gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Gościem przasnyskiej biblioteki była Sylwia Błach – pisarka horroru, programistka, dziennikarka, pasjonatka mody, modelka, aktywistka społeczna, osoba o niespożytej energii i wielu pasjach.

 

Autorka opowiadała skąd wzięła się u niej miłość do horroru, mówiła też o sztuce pisania drabbli (opowiadań mających tylko 100 słów).

– Dowiedzieliśmy się, że niebawem nastąpi premiera najnowszej szóstej już książki „Kobieta w żółtej sukience”, a także, że ważną częścią działalności naszego gościa są felietony dotyczące niepełnosprawności, które ukazują się w magazynie ”Integracja.”- relacjonuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

Rozmowa toczyła się także wokół wielu projektów, które realizuje Sylwia Błach m.in. #GrozaJestKobietą pod pieczą Wydawnictwa IX, autorskim programie SCRIPTOPHOBIA, czy modelingu w projekcie Pełnosprawni w miłości. Jako pracownik Fundacji Jedyna Taka organizowała wybory Miss Polski na Wózku i pomagała w przygotowaniu wyborów Miss Świata.

 

– Trafiła na listę Mocy 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnościami wg Fundacji Integracja. W 2016 r. została wybrana jedną z 6 najbardziej inspirujących kobiet na świecie wg Panache Lingerie, pojawiła się na okładce magazynu Harper’s Bazaar jako jedna z kobiet ”wojowniczek” wprawiających inne kobiety w ruch – dodaje.

Autorka podzieliła się momentami, które były w jej karierze najtrudniejsze, ale też opowiedziała czego ją nauczyły, skąd czerpie siły na te wszystkie pasje i czy umiejętności humanistyczne przydają się w programowaniu. Mówiła jak ważne jest wsparcie w rodzinie i przyjaciołach. Sylwia Błach to osoba, która może być wielką inspiracją dla wielu kobiet.

Po zakończeniu wydarzenia można było zakupić książki oraz otrzymać autograf od pisarki, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments